Haber Detayı
22 Aralık 2019 - Pazar 17:17 Bu haber 2688 kez okundu
 
Burçin Ekici Lokum Tadında Beyaz Peynir
Ekici Peynir’in Genel Müdürü Burçin Ekici, Antalya basınıyla buluşarak markanın hedeflerini paylaştı.
Ekonomi Haberi
Burçin Ekici Lokum Tadında Beyaz Peynir

Şehir merkezindeki bir restoranda gerçekleşen Basın toplantısında tek işlerinin peynircilik olduğunu vurgulayarak, süt üretimi veya perakendeciliğe girmeyi düşünmediklerini söyledi.

Yapılan toplantıda açıklamada yer veren Ekici Genel Müdürü Burçin Ekici '' Ekici Peynir 1957 yılında Konya’da küçük bir mandırada sadece koyun sütünden dönemsel olarak peynir üretimiyle faaliyetlerine başladı. 1979 yılında Mustafa Ekici üretimi Antalya’nın Varsak beldesindeki yeni mandıraya taşıdı.1997 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikaya taşınıldı. 2015 yılından itibaren beyaz peynirde tam otomasyon sistemine geçildi. 2004 yılından beri Ekici’nin meşhur Lokum Kıvamında beyaz peyniri aynı isim ile tüketicilerle buluşmaya devam ediyor. Ekici Peynir sektöründe ilk 5 marka arasında yer alıyor. Günde 350 ton sütten, 55-60 ton peynir üretiyor. 500’den fazla çalışanı ile 30’a yakın peynir çeşidini tüketicilerle buluşturuyor.  10 milyon avroluk yatırım ile beyaz peynir süt işleme kapasitesini yılda 110 bin ton seviyelerine yükseltti. 2018 yılında gerçekleştirilen 10 milyon TL değerinde yatırım ile süzme peynir üretimini 3 kat artırdı. Tek kullanımlık tereyağı ve krem peynir kapasitesini 4 katına çıkardı. 2018 yılında 30 bin olan Türkiye genelindeki toplam satış noktasını 2019 yılında 42 bine yükseltti. 2019 yılında yüzde 40’a yakın büyüyerek 430 milyon TL ciro elde etti. Ayrıca yıl içinde 22 bin ton peynir satışı gerçekleştirdi. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında toplam 42.000 metrekarelik alanda üretim yapan Ekici Peynir, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı Türkiye’nin en büyük ilk 1000 şirketi arasında yer alıyor.

Belli Başlı Ödüllerimiz

Ekici Süzme Peynir 3 yıl üst üste, lezzet alanında dünya çapında en prestijli kuruluşlardan biri olarak kabul edilen Belçika Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nün düzenlediği “Üstün Lezzet Ödülleri’nden 3 altın yıldız alarak “Kristal Lezzet Ödülü” sahibi oldu.

2017 senesinde bağımsız bir araştırma şirketinin yaptığı Lovemark araştırması kapsamında en fazla tercih edilen ikinci peynir markası oldu.

Uzun yıllardan beri Antalya OSB tarafından düzenlenen “Yılın En Başarılı Firmaları” sıralamasına giriyor” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Burçin, Ekici, Lokum, Tadında, Beyaz, Peynir,
Yorumlar
Haber Yazılımı