Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 17:02 Bu haber 3062 kez okundu
 
Büyükşehir’den Aşure İkramı
Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Antalya Muratpaşa Camii’nde ve Alanya’da toplam 3 bin 500 kişiye aşure ikram etti. Muharrem ayı boyunca kent merkezi ve ilçelerinde 35 bin kişiye aşure dağıtılacak.
Belediyeler Haberi
Büyükşehir’den Aşure İkramı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı birlik, beraberlik ve paylaşımların arttığı Muharrem ayında aşure ikramı yapıyor. Antalya merkezinde ve ilçelerde halkın yoğun olduğu noktalarda vatandaşlara aşure dağıtılıyor.

Kuyruk oluştu

Büyükşehir Belediyesi tarafından Cuma namazı sonrası Muratpaşa Camisinde halka aşure ikramı yapıldı. Büyükşehir’in ikramına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Vatandaşlar aşure almak için uzun kuyruklar oluşturdu. Toplamda 2 bin kişilik aşure dağıtımı gerçekleşti. Aşure kazanı etrafında bir araya gelen vatandaşlar, aşurenin tadına baktı.  

Turistler de aşure kuyruğunda

Büyükşehir Belediyesi ayrıca Alanya’da da 1500 kişilik aşure dağıtımı yaptı. Alanya Aşevi’nde hazırlanan aşure Alanya Atatürk Anıtı önünde ikram edildi. Alanyalılar kadar yabancı turistler de kuyruğa girerek aşurenin tadına baktı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Büyükşehir’den, Aşure, İkramı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı