Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 22:35 Bu haber 447 kez okundu
 
Büyükşehir’in Sağlık Standı Büyük İlgi Gördü
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı HESTOUREX’de sağlık alanında yaptığı hizmetleri tanıttı.
Gündem Haberi
Büyükşehir’in Sağlık Standı Büyük İlgi Gördü

Fuarda Türkiye’nin en büyük Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Alzheimer Hasta ve Hasta yakınları buluşma merkezi (Mavi Ev) büyük ilgi gördü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da standı ziyaret ederek projeler hakkında bilgi aldı. 

Dışişleri Bakanlığı çatısı altında, Ekonomi, Kültür ve Turizm, Kalkınma, Gençlik ve Spor ile Sağlık Bakanlıkları tarafından desteklenen, Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı (HESTOUREX), ANFAŞ EXPO Center'da açıldı. Fuara 150 ülkeden 4 bin heyet katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi de fuarda stant açarak projelerini tanıttı. Antalya Büyükşehir Belediyesi standında yer alan Türkiye’nin en büyük Engelli Rehabilitasyon Merkezi, Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi (Mavi Ev ) ve Halil Akyüz Huzur Evi projeleri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu standı ziyaret ederek projeler hakkında bilgi aldı. 

TURİZMİ 12 AYA YAYMAYA ÇALIŞIYORUZ

HESTOUREX Fuarı’nın Antalya da turizmin çeşitlenmesi adına önemli bir organizasyon olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Afşar: “Antalya dendiği zaman sadece deniz, kum ve güneş akla geliyordu. Otellerimiz sadece yazın insanların tatil ihtiyaçlarını karşılıyor. Ancak Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimi ile Sağlık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu fuar organizasyonu gerçekleştirildi. Biz yerel yönetimler olarak bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Antalya’da sağlık turizmi ile beraber alternatif olarak dağcılık, atıcılık, karavan turizmi yayla turizmi ile turizmi çeşitlendirerek 12 aya yaymaya çalışıyoruz” dedi.

HUZURU ARAYAN ANTALYA’YA GELSİN

Bu yıl ilki düzenlenen HESTOUREX fuarının gelecek yıl daha da geliştirilerek düzenleneceğini belirten Afşar, “ Barışı, sevgiyi ve huzuru arayan herkesi Antalya’ya davet ediyorum.  Gelsinler, Türk misafirperverliğini görsünler. Bunun yanında sağlık problemleri olan insanlar dünya standartlarında tedavilerini ülkemizde çok uygun ücretler karşılığında yaptırabilir. Diğer taraftan sağlıklı olup da yaşlı bireyleri de buraya davet ediyoruz. 12 ay boyunca kendi ülkelerinde göremeyecekleri refahı bizim ülkemizde bulabilir. Çok cüzi miktarlarla rahat bir şekilde geçimlerini burada sağlayabilir. Antalya halkı olarak biz kucak açmış durumdayız. Ve bütün dünyaya sesleniyoruz. Şu an 150 ülke temsilcileri burada ikili görüşmeler sonucu ortalama 40 bin görüşme hedefleniyor. Bu aracılıkla insanlara sesleniyoruz kapılarımızı açtık biz barışın, sevginin, huzurun teminatıyız” diye konuştu.

PROJELERİMİZLE ÖRNEK OLUYORUZ

Büyükşehir Belediyesinin fuarda tanıttığı projelerle diğer katılımcılara örnek olmak istediğini belirten Avşar, “Özellikle evde bakım hizmetleri konusunda ve Mavi Ev projemizle Alzheimer hastalarına önemli bir destek sağlıyoruz. Katılımcılar projelerimizden faydalanmak isterlerse onlara da bu tecrübelerimizi aktarmaktan çekinmeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece belediye hizmetleri konusunda değil özellikle yaşlı bakımları, evde sağlık hizmetleri, ağız diş sağlığı konusunda da ciddi tecrübelerimiz var. Katılımcılar standımızdan 6-9 Nisan tarihleri arasında ANFAŞ EXPO Center'a gelerek ayrıntılı bilgi alabilirler herkesi standımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Büyükşehir’in, Sağlık, Standı, Büyük, İlgi, Gördü,
Yorumlar
Haber Yazılımı