Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:01 Bu haber 523 kez okundu
 
Çelik, Hükümet Kendi İşini, Meclis De Kendi İşini Yapacak
AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu çalışmalarını yoğun tempoda yürütüyor. Çelik, memleketi Alanya’nın 5 mahallesinde hemşerileriyle bir araya geldi.
Politika Haberi
Çelik, Hükümet Kendi İşini, Meclis De Kendi İşini Yapacak

 Çelik, Anayasada değişecek 18 maddeyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı, nelerin değişeceğini anlattı.

“HDP ve terör örgütleri direniyorlar”

Türkiye düşmanlarının kara propaganda yaptıklarına dikkat çeken Çelik, Hayır cephesinde toplananların gün geçtikçe paniklediğini söyledi. Çelik, şunları kaydetti:

“HDP ve terör örgütleri hep birlikte direniyor çünkü mevzi kaybedeceklerini çok iyi biliyorlar. Eli kanlı terör örgütü PKK ile arasına mesafe koymayan HDP yeni sistemde kendisine yer bulamayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye özgü bir sistemdir. Bundan sonra ülkemiz daha da güçlenecek.”

“Askeri yargı devri kapanıyor”

Sena Nur Çelik, yargının hem tarafsız hem de bağımsız olmasını bir hukukçu olarak değerlendirdi. Yargıda birliğin sağlanmasının önemine değinen Çelik, “Anayasa değişikliği ile birlikte disiplin mahkemeleri dışında askeri mahkemeler kurulamayacak. Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve askeri mahkemeler kalkacak. Benzer suçu işleyenler aynı hukuka ve eşit usullere göre yargılanacak. Artık yıllarca vesayete hizmet eden askeri yargı devri kapanıyor. Yargıda birlik geliyor, asker – sivil ayrımına son veriliyor” diye konuştu.

“Yargı milletin denetiminde olacak”

Yargıya yönelik asılsız iddiaları da eleştiren Çelik, konuşmasına şöyle devam etti;

“Diyorlar ki; hakimler, savcılar, mübaşirler, gardiyanlar Cumhurbaşkanı tarafından atanacak. Yalanları, iftiraları hiç bitmiyor. Hakimler ve Savcılar Kurulunu’nun 4 üyesini Cumhurbaşkanı atayacak, şu anda da atıyor. Yeni sistemde 7 üyeyi 5’te 3 çoğunlukla Meclis belirleyecek. Yani Meclis’te zorunlu olarak uzlaşma sağlanacak. HSYK üye seçiminin kapalı sistem olması yargıya FETÖ gibi illegal örgütlerin sızmasına zemin hazırlıyor. Yeni dönemde yargının vesayetçi ve darbeci odakların eline geçmesini önlemeye yönelik adım atılıyor. Artık daha şeffaf bir yapıya kavuşan yargı milletin denetiminde olacak.”

Çelik, 5 mahalleyi sevindirdi

En genç Milletvekili Çelik, Burçaklar, Güney, Yenice, Gözübüyük ve Soğukpınar Mahalleleri’ne sürpriz yaptı. Alanyalılar, vekilleriyle selamlaştı, mahallelerinde devam eden hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çelik, gerekenlerin yapılması için harekete geçileceğini söyledi. 5 mahalleden de istikrar için evet desteği geldi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Çelik,, Hükümet, Kendi, İşini,, Meclis, De, Kendi, İşini, Yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı