Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 21:06 Bu haber 418 kez okundu
 
Çiçekleri Soldurmayalım Projemiz Türkiye İkincisi Seçildi
Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak “Daha Huzurlu Bir Antalya” modelini oluşturmak başlıca hedefimizdir.
Asayiş Haberi
Çiçekleri Soldurmayalım Projemiz Türkiye İkincisi Seçildi

 Genel anlamda suçla mücadeleyi etkin kılmanın ve güvenli bir ortam sağlamanın yolu, güvenlik hizmetlerine toplumun katılımı ve desteğinden geçmektedir. Bu amaçla Toplum Destekli Polislik Hizmetleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz birimlerince bugüne kadar (78) proje uygulamaya geçirilmiş, uygulanan projelerden (13) projemiz faaliyetlerine başarı ile devam etmekte olup, (9) projemiz ise işlevlerine faaliyet olarak devam etmektedir.

Toplum Destekli Polislik Hizmetleri Yönetmeliğinin 72.maddesinde Toplum Destekli Polisliğin en iyi uygulandığı illerin belirlenmesi ve 10 Nisan Teşkilatımızın Kuruluş Yıldönümlerinde ödüllendirme yapılması hükme bağlanmıştır.

Bu itibarla, Emniyet Genel Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Merkez Takip ve Değerlendirme Kurulunca 30 Mart 2017 tarihinde yapılan değerlendirmeler sonucunda, Antalya Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik çalışmaları çerçevesinde, Çocuk Şube Müdürlüğümüzce; ilimizde sokakta çalışan/çalıştırılan, suça sürüklenen, suçtan zarar gören çocukları tespit ederek sokakta çalışma/suça sürüklenme nedenlerinin belirlenmesi, aileleri ile ilgili sorunların tespit edilerek çevresel faktörlerin tespiti ve bu sorunlara çözüm önerileri üreterek çocukları bekleyen tehlikelerden korumak, sosyal gelişimlerini sağlayarak asıl bulunmaları gereken yer olan aile ve toplum içine dönmeleri için mesleki eğitim almaları, iş imkanı verilerek topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılmaları amacıyla hazırlanan “Çiçekleri Soldurmayalım” projemiz ile Türkiye genelinde en iyi uygulayan 2. il seçilmiştir.

Türkiye 2.’si seçilen projemiz kapsamında; 2014-2015-2016 yıllarında açılan tüm mesleki kurslardan toplam 239 kursiyer mezun olmuş, 145 çocuğun istihdamları sağlanmıştır. 2017 yılı içerisinde de (86) kursiyerle proje faaliyetleri devam etmekte olup, “Resepsiyon Ön Büro Elemanı” sınıfında eğitim gören (21) kursiyer 30 Mart günü mezun olmuştur. Mezun olan kursiyerlerimizden (7)’si Emniyet Müdürlüğümüzce özel sektörde işe yerleştirilmiş, (14) çocuğumuzun istihdamları konusunda çalışmalarımız devam etmektedir.

Destek ve katkılarını bizden esirgemeyen Antalya Valimiz Sayın Münir KARALOĞLU başta olmak üzere projenin uygulanmasında ve tanıtımında emeği geçen Emniyet Müdürlüğümüz personeline, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, işadamlarına, reklam ve grafik ajanslarına, basın mensuplarına ve en önemlisi bizlere her zaman inanan, güvenen ve her zaman yanımızda olan Antalya’da yaşayan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürü bir borç biliriz. 

‘Halka Hizmet Hakka Hizmettir’ anlayışı ile halkla ilişkileri işbirliğine dönüştürerek; suçları önlemek, suç korkusunu azaltmak, işlenmiş suçların faillerini yakalamak böylelikle Antalya’da her yeri daha da güvenli hale getirmek amacıyla vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Çiçekleri, Soldurmayalım, Projemiz, Türkiye, İkincisi, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı