Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:04 Bu haber 516 kez okundu
 
Çiçekleri Soldurmayalım Projesi kapsamında 21 Kursiyer Mezun Oldu
Asayiş Haberi
 Çiçekleri Soldurmayalım Projesi kapsamında 21 Kursiyer Mezun Oldu

Risk altında bulunan çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması, mesleki beceri ve iş imkânı verilerek topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla, Emniyet Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan, “Çiçekleri Soldurmayalım” isimli projeli çalışmalara devam edilmektedir.

Proje ile 15-40 yaş arası toplam 100 çocuk ve ailesi tespit edilmiş, tespit edilen çocuk ve ailelerine yönelik Fabrikalar Mahallesi’nde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı’na ait binada bulunan 4 derslikte “Aşçı Yardımcısı, Pastacı Yardımcısı, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Ön Büro Elemanı ile Saç Bakımı ve Yapımı” bölümlerinin 12 Aralık 2016 tarihinde açılışı yapılarak eğitimler başlamıştır.

Devam eden mesleki eğitim kurslarından, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Ön Büro Elemanı kursuna 25 kişi dahil edilmiş, bu çocuklardan başarı sağlayan ve kursa devam eden 21 kursiyer 30 Mart tarihinde mezun olmuştur. Mezun olan çocukların istihdam çalışmaları ise devam etmektedir.    

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: , Çiçekleri, Soldurmayalım, Projesi, kapsamında, 21, Kursiyer, Mezun, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı