Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 18:55 Bu haber 1970 kez okundu
 
Cumartesi Günü Denetimlerde Sahada Olacağım
8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.00 arasında kurulacak Pazar yerlerinde alınacak tedbirlerin ve uygulanacak
Belediyeler Haberi
Cumartesi Günü Denetimlerde Sahada Olacağım

8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.00 arasında kurulacak Pazar yerlerinde alınacak tedbirlerin ve uygulanacak önlemlerin değerlendirildiği Semt Pazar Yerleri Güvenliği Toplantısı Vali Yazıcı başkanlığında gerçekleşti. Vali Yazıcı toplantıda, Cumartesi günü sahada olarak denetimlere bizzat katılacağının altını çizdi.

Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapılabilecek olan pazar yerlerindeki tedbirlerin ve uygulanacak önlemlerin değerlendirildiği Semt Pazar Yerleri Güvenliği Toplantısı Vali Yazıcı başkanlığında gerçekleşti. Antalya Valiliği Toplantı Salonu’nda çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya Esnaf Odaları Başkanı Adlıhan Dere ve Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı İsmail Öz katıldı.

İnşallah Bayram Sonrası Rahat Bir Nefes Alacağız

Zor günlerden geçtiğimizi belirterek vaka sayılarımızdaki düşüşün devamı için her zaman tedbirlere uyup dikkatli olmamızı söyleyen Vali Yazıcı; “Şükürler olsun vaka sayılarımız düşmeye başladı. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Ülke ve dünya olarak zor günlerden geçiyoruz. Bir yılı aşkın bir süredir pandemi hepimizi yordu. Bu zorlu süreci hep birlikte el ele vererek aşacağız. İnşallah bayram sonrası hepimiz rahat bir nefes alacağız.” dedi.

Pazar Yerlerinde Hepimiz Dikkatli Olacağız

Cumartesi günü pazar yerlerinin açılacağını ve bu konudaki önemli noktalara dikkat çekmek istediğini belirten Vali Yazıcı; “Öncelikle pandemi tedbirleri doğrultusunda pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarının iyi bir şekilde kontrol edilmesini istiyoruz. Cumartesi günü pazar yerleri açık diye büyük bir kalabalık olacak. Bu kalabalığın pazar yerlerinde insanları rahatsız edecek ya da virüse ortam sağlayacak bir görüntü oluşturmaması için hepimiz dikkatli olacağız.

Üreticimizin Mağdur Olmaması İçin Girişimde Bulunduk

Antalya’nın turizmin başkenti olduğu kadar tarımında başkenti olduğunu ifade eden Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Antalya özellikle örtü altı tarımda ülkemizin açık ara lideri. Bu pazarların açılması ve üreticimizin mağdur olmaması için birçok girişimde bulunduk. Bu sesimize kulak veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Geldiğimiz bu noktada cumartesiyi iyi ve güzel bir şekilde yöneterek, virüs sayısındaki bu olumlu düşüşü devam ettirmeliyiz. Olumsuz hiçbir olaya müsaade etmemeliyiz. Cumartesi günü bende sahada olarak pazarlarımızı dolaşıp denetleyeceğim. Bütün Mülki Amirlerimin ve Belediye Başkanlarının pazarları yerinde görüp inceleyerek oralardaki düzen ve uygulamaları yerinde incelemesini rica ediyorum.

Köylü Üreticilerimizi Mağdur Etmeyeceğiz

Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarının kontrollü olması ve tezgâhlar arası mesafeye dikkat edilerek iki tezgâh arası mesafenin en az 3 metre olacak şekilde ayarlanması gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı; “Pazarlarımızda yaş sebze, meyve ve fidenin yanı sıra köylülerimizin ürettiği bizzat getirip kendisinin sattığı süt, peynir ve yumurta gibi ürünlerle kısıtlı kalmak kaydıyla satışlarına müsaade edeceğiz. Köylü üreticilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Cumartesi günü köylü vatandaşlarımızın pazara gelirken her türlü müsamahayı göstereceğiz.” diye konuştu.

Vatandaşlarımızı En Yakın Pazara Yönlendirelim

Pazar yerlerinde kalabalıklar oluşabileceğinin altını çizen Vali Yazıcı sözlerine şöyle devam etti: “Bu kalabalığı alana alırken daha önce yaşadığımız gibi olumsuz görüntüler ortaya çıkmaması için vatandaşlarımızı kendi oturdukları ikamete en yakın pazara yönlendirmeliyiz. Şurada büyük Pazar var, daha çok çeşit var gibi nedenlerle başka yerlere gidilmemesi için vatandaşlarımızı uyaralım.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Cumartesi, Günü, Denetimlerde, Sahada, Olacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı