Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 16:35 Bu haber 1994 kez okundu
 
Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlu Olsun
AK Parti Milletvekili Mustafa Köse, “Cumhuriyeti korumak ve milletimizi Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak hepimizin görevidir” dedi.
Politika Haberi
Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlu Olsun

AK Parti Antalya Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Mustafa Köse, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda;

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele sonrasında kurduğu ve‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizsiniz’ diyerek gelecek nesillere emanet bıraktığı Cumhuriyete sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Cumhuriyete sahip çıkmak, onu geliştirmek ve Türkiye’yi büyütmek ile mümkün olacaktır. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, ekonomik, sosyal, kültürel, teknolojik anlamda gelişmekle olacaktır. Bunun için daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz gerekiyor. 

Türkiye’nin gelişmesini, büyümesini, bağımsız bir ülke olmasını istemeyenler geçmişte olduğu gibi bugün de var, yarın da olacaktır. Çanakkale’de, Kurtuluşu Savaşı’nda nasıl düşmanla mücadele ettiysek, özgürlük ve demokrasi için 15 Temmuz’da da aynı mücadeleyi verdik. Bundan sonra da ülkemize uzanan düşman elini kırmak, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için gerekirse canımızı seve seve veririz.

95 yılda büyük yol alan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimiz sayesinde daha ileri seviyelere gelecektir. Daha büyük ve güçlü bir Türkiye için ortaya koyduğumuz 2023-2053-2071 hedeflerimize, bugünün çocukları ve gençleri sayesinde ulaşacağız.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan, mukaddesat ve demokrasi uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Cumhuriyetimizin, 95., Yılı, Kutlu, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı