Haber Detayı
08 Nisan 2017 - Cumartesi 20:59 Bu haber 609 kez okundu
 
Dışişleri Bakanımız ve Valimiz, Alanya ve Gazipaşa Muhtarları İle Bir Araya Geldi
Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Alanya’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinin istek, talep ve sorunlarını dinlemek üzere muhtarlar ve kurum amirleri ile bir araya geldi.
Gündem Haberi
Dışişleri Bakanımız ve Valimiz, Alanya ve Gazipaşa Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Alanya’da düzenlenen toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, Alanya ve Gazipaşa mahalle muhtarları ve diğer yetkililer katıldı.

Bu toplantının çok anlamlı ve önemli bir toplantı olduğunu dile getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: “Şehrimizin sorunlarını konuşup çözmek için bugün burada toplandık. 15 yıldan beri muhtar arkadaşlarımıza sizler bizim için çok önemlisiniz diye söylüyoruz. Muhtarlar bizim hizmet yolundaki en yakın arkadaşlarımız. Birlikte çalışarak çok mesafe kat ettik. Muhtar arkadaşlarımızı hep destekledik. Muhtarlar bundan sonra hizmetin peşinden koşacaklar. Muhtar arkadaşlarımla Alanya ve Gazipaşa'ya çok hizmet ettik. Hizmetin en iyisini vatandaşa götürmeliyiz. Siyaset hizmet için bir araçtır. Türkiye'nin geleceği için siyaseti bir kenara bırakmalıyız. Bunun için bir araya geliyoruz. Türkiye'yi millet yönetir” dedi.

Sorunların yerinde çözmek için toplantı yapıldığını ifade eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu da: “İlimizin en doğusundaki iki ilçemizin muhtarlarının sorunlarını dinlemek için bugün burada toplandık. Bu sorunları yerinde çözeceğiz. Cumhurbaşkanımız 81 İlin Valisine muhtarların sorun ve taleplerini dinleyin diye talimatları var. Bizlerde sık sık muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Yakın ilçelerin muhtarlarını bir araya getirip toplantılar yapıyoruz. Bugünde 2 güzide ilçemiz birbirine yakın olduğu için bir araya getirdik. Yeni yönetim anlayışımız ile hizmetleri muhtarlarımızın ayağına kadar getiriyoruz. Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu öncülüğünde kamu yatırımları devam ediyor.” dedi.

Konuşmaların ardından, muhtarlara tek tek söz vererek sorunları dinleyen Vali Karaloğlu, toplantı bittikten sonra Alanya İlçemizde yapımı devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceleyip, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu’yu ziyaret etti.

 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Dışişleri, Bakanımız, ve, Valimiz,, Alanya, ve, Gazipaşa, Muhtarları, İle, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı