Haber Detayı
03 Nisan 2017 - Pazartesi 20:30 Bu haber 364 kez okundu
 
Dokuma Fabrikası Güçlendiriliyor
Antalya’nın ortak aklı ile nasıl kullanılacağı belirlenen Dokuma Fabrikası, kaliteli bir yaşam merkezine dönüştürülmesi için duvarları ve çatıları güçlendiriliyor.
Gündem Haberi
Dokuma Fabrikası Güçlendiriliyor

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün öncülüğünde Antalya’nın ortak aklı ile nasıl kullanılacağı belirlenen Dokuma Fabrikası, yeni bir yaşam merkezine dönüştürülmeden önce duvar ve çatısı güçlendiriliyor.

Üzerinde 2 yıldır çalışılan 70 bin metrekare alan üzerine kurulu Dokuma Fabrikası, geçen yıl Dokuma Kent Parkı olarak kapılarını halka açmıştı. Şimdi de içine çeşitli hizmet yatırımları yapılması planlanan 70 yıllık fabrika, restorasyon ve renovasyon işlemine tabi tutuldu.

2017 sonunda renovasyon bitecek

AK Parti’li meclis üyesi Mehmet Yarbaş, teknikten sorumlu yardımcısı Sebahat Adanır ve teknik birim yöneticileri ile birlikte fabrikadaki yenilenme işlemini inceleyen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bu işlemin 2017 yılı sonunda tamamlanacağını açıkladı.

Bilim merkezi yapılacak

Fabrika alanının 17 bin metrekare büyüklüğünde olduğunu hatırlatan Tütüncü, burada öncelikle TÜBİTAK işbirliğiyle bilim merkezi kurulacağını söyledi. Yaklaşık 35 milyon liraya mal olacak bilim merkezinin fabrikanın 8 bin metrekarelik kısmında yer alacağını belirten Tütüncü, Türkiye’nin en iyi bilim merkezlerinden biri olacağını söyledi.

Menderes burada anılacak

İleri aşamada fabrikanın 70 yıllık tarihini, insan hayatına dokunuşunu, insan ile yoğrulmuş mazisini anlatan yerler yapılacağını belirten Tütüncü, “Bu fabrikayı Antalya’ya kazandıran rahmetli Başbakanımız Adnan Menderes’i burada anacağız.” dedi.

7’den 70’e ilgi alanı olacak

Toplantılar, paneller yapılabilecek çok amaçlı salonlar, ileri aşamada bir modern sanatlar merkezi için fabrikada alanlar ayırdıklarını belirten Tütüncü, “Burada tarih, gençlik, eğitim, sanat, park ve bilim olacak. Yani 7’den 70’e herkesin ilgi alanına girecek bir Dokuma yaşam merkezi yapıyoruz. Arkadaşlarım ile böylesi güzel bir işi gerçekleştirdiğimiz için son derece mutluyum.” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Dokuma, Fabrikası, Güçlendiriliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı