Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 00:44 Bu haber 568 kez okundu
 
Döşemealtı, Hestourex Fuarında Tanıtılacak
Döşemealtı Belediyesi, İlçe’nin tarihi, doğal ve kültürel değerlerini tanıtmaya yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
Gündem Haberi
Döşemealtı, Hestourex Fuarında Tanıtılacak

6-9 Nisan Tarihleri arasında ANFAŞ’da gerçekleştirilecek Sağlık Spor Turizmi, Kongre ve Fuarında (Hestourex) bölgenin alternatif sağlık ve turizm potansiyeli fuar ziyaretçilerine tanıtılacak.

Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Ekonomi ve Kalkınma Bakanlıkları ile Antalya Valiliği’nin desteğiyle ANFAŞ’da düzenlenecek “Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı Hestourex’e katılacak olan Döşemealtı Belediyesi, bölgenin tüm dinamiklerini tanıtmayı hedefliyor.

150 Ülkeden 2 bin sektör temsilcisinin katılması beklenen fuarda Antalya’nın en büyük merkez ilçesi Döşemealtı’nın; kültürden sanata, alternatif spor olanaklarından doğal güzelliklerine kadar tüm özellikleri 4 gün boyunca, yerli ve yabancı fuar ziyaretçilerine tanıtılacak.

Uluslararası organizasyon da; Ariassos, Termessos, Evdihan, Kırkgözhan, Antik Döşemeyol, Güver Kanyonu, Karain ile Kocain Mağaraları ve tarihi Su sarnıçlarının yer aldığı Döşemealtı İlçesinin alternatif turizm açısından bölge ve ülke turizmine kazandırılması ayrıca Mesire alanları, Kırkgöz Doğal su kaynakları ile bölgenin kültürel olanakları anlatılacak.

Döşemealtı İlçesi’ni her platform da tanıtmaya çalıştıklarını söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “İlçemiz sürekli büyüyor ve gelişiyor, bölgemizin tanınırlığını, bilinirliğini arttırmak, tabi ve doğal değerlerini tanıtmak amacıyla ulusal ve uluslararası fuarlara katılıyoruz. Hestourex fuarında da İlçemizi en güzel şekilde tanıtmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Döşemealtı,, Hestourex, Fuarında, Tanıtılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı