Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 20:26 Bu haber 1973 kez okundu
 
Döşemealtı’na CHP Çıkarması
Başkan Bayar, “Nitelikli Eğitimin, Teknoloji Ve Sanayideki Gelişimin Destekçisiyiz”
Politika Haberi
Döşemealtı’na CHP Çıkarması

Başkan Bayar, “Nitelikli Eğitimin, Teknoloji Ve Sanayideki Gelişimin Destekçisiyiz”

Döşemealtı ilçesinde gerçekleştirdikleri program kapsamında, beraberindeki heyet ile birlikte AOSB’de Ali Bahar’ın konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak nitelikli eğitimin, teknolojide ve sanayide büyümenin her zaman destekçisiyiz” diye konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Milletvekili Aydın Özer, İl Yöneticileri ve İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ile birlikte Döşemealtı ilçesinde birtakım ziyaretlerde bulundu. CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan ve Yönetimi ile Döşemealtı İlçe Başkanlığında bir araya gelen Başkan Bayar ve beraberindeki yöneticiler, ziyaretlerine Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) Başkan Ali Bahar’ın konuğu olarak başladı. CHP heyeti, burada OSB hakkında Başkan Ali Bahar’dan bilgiler alarak değerlendirmelerde bulundu. OSB’nin öncülük ettiği Teknopark projesinin, Antalya’da G20 zirvesinden sonra gerçekleştirilecek en büyük proje olduğunu ifade eden OSB Başkanı Ali Bahar, sanayi sektörünün yanı sıra teknoloji ve eğitime de büyük önem verdiklerini, bu doğrultuda şehre kazandırmak istedikleri projelerin oldukça önemli olduğunu vurguladı. Başkan Ali Bahar, “Teknoloji ve eğitime verdiğimiz önemi özetlemek gerekirse; gelecekte Antalya sanayisinde çığır açacak olan GENÇOSD gibi bir oluşumu Türkiye’de ilk kez faaliyete geçiren OSB’yiz. Ayrıca maliyetine 20 milyon liraya yakın harcadığımız Teknik Meslek Lisesi Dönüşüm projemizde hedeflediğimiz şey; iş garantisi vererek sektöre nitelikli kişiler kazandırmak. Bunun için yoğun mesai ve emek harcıyoruz. Teknolojide ise; önümüzdeki 20 yıl içerisinde sanayi teknolojilerinde şu an kullanılan hiçbir yöntemin kullanılmayacağını bilerek hareket ediyor, buna göre yatırımlarımızı yapıyoruz. Teknopark bu konuda şu an yapabileceğimiz en iyi proje. Teknoloji kullanımını kolaylaştırmanın yanı sıra binlerce insan için de istihdam yaratmış olacağız” diye konuştu. OSB Başkanı Ali Bahar’ı geliştirdikleri vizyon projeler için tebrik eden CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya’ya hizmetlerinden dolayı OSB Yönetimi ve Başkan Ali Bahar’a teşekkürlerini iletti. AOSB olarak tüm Türkiye için örnek teşkil eden projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Bayar, “Sanayi sektöründeki başarılarınıza ek olarak eğitime ve teknolojiye verdiğiniz katkı yadsınamaz. Bu konulardaki gelişim ve ilerleyişiniz takdire şayan. Cumhuriyet Halk Partisi olarak nitelikli eğitimin, teknolojide ve sanayide büyümenin her zaman destekçisiyiz” şeklinde konuştu.

Üretici Çocuğunu Dahi Okutamıyor

AOSB ziyaretinin ardından Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in de aralarına katıldığı CHP heyeti, Döşemealtı Sanayici İş Adamları Derneği’ni (DÖSİAD) ziyaret ederek DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer ile Antalya ve Türkiye sanayisi, ekonomisi ve gündemi hakkında fikir alışverişlerinde bulundu. Buradaki görüşmelerin de tamamlanmasının ardından programına, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan’ın planladığı doğrultuda nar hasadı yapan çiftçileri ziyaret ederek devam eden heyet, hasat eden çiftçilere katılarak dalından nar topladı ve üreticilerle sohbet etti. Girdi maliyetlerinin yüksekliğinden, bu nedenle de kar edememekten şikayet eden üreticilerin dertlerini dinleyen Başkan Nusret Bayar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara son derece yakın olduğunu dolayısıyla da çiftçinin hak ettiği değeri görecek olmasına çok az kaldığını ifade etti. Başkan Nusret Bayar, “Çiftçimiz yaklaşan iktidarımızdan oldukça umutlu ve mevcut düzenden bıkmış, usanmış vaziyette. Ailesiyle geçimini sağlayabilmek adına okuduğu okulları bırakan ve burada çalışan, yaşları 14 ile 17 arasında değişen çocuklar var. Bu çocukları gördüğümüz zaman adeta yüreğimiz parçalandı. Bu ülkenin üreticisi, çocuğunu en iyi şartlarda okutabilecek güce sahip olmalı. Çok iyi biliyoruz ve açıkça görüyoruz ki çiftçimiz; önüne koyulan ilk sandıkta kendilerini bu duruma düşüren Saray Rejimine gereken cevabı verecek, kendilerine her zaman destek olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yaparak rahat bir nefes alacaktır” şeklinde konuştu. Döşemealtı ilçesindeki ziyaretlerinde son olarak Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Alkan Altun’un konuğu olan CHP heyeti, buradaki görüşmenin ardından programına son verdi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Döşemealtı’na, CHP, Çıkarması,
Yorumlar
Haber Yazılımı