Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 22:58 Bu haber 2289 kez okundu
 
Döşemealtı'nda Kurban Bayramı Hazırlıkları Sürüyor
Belediyeler Haberi
Döşemealtı'nda Kurban Bayramı Hazırlıkları Sürüyor

Döşemealtı Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ilçedeki camilerde detaylı temizlik çalışması başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince cami avlusu ve bahçesinde düzenleme yapılırken, bir yandan da cami ve mescitler temizlenerek Kurban Bayramına hazırlanıyor.

Döşemealtı Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. İlçedeki 32 mahallede bulunan cami ve mescitlerin avlu ve bahçelerinde bakım ve temizlik çalışmalarını rutin olarak yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ekip sayısını artırıp çalışmalar hız verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, camilerde çimlerin biçimi, yabancı ot temizliği, ağaç ve bitki budama ile genel temizlik gerçekleştiriyor.

Cami temizlik ekibi ise, ilçe genelindeki 62 Cami ve 7 Mescitte, yıl boyu rutin temizlik yaparak ibadete hazırlıyor. Cami Temizleme Ekibi de, Kurban Bayramı öncesi çalışmalarını hızlandırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Cami temizleme ekibi, ibadethanelerde halıları yıkıyor, kapı, pencere ve ayakkabılıkları silip, mihrap, minber, camlar, şadırvan, abdesthane, tuvaletler ve bahçeleri temizliyor.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Döşemealtı'nda, Kurban, Bayramı, Hazırlıkları, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı