Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 21:13 Bu haber 387 kez okundu
 
Döşemealtı Standına Büyük İlgi
4 bin ziyaretçiyle kapılarını açan HESTOUREX'de en çok ilgiyi Döşemealtı Halısı ile Döşemealtı güreşleri gördü.
Gündem Haberi
Döşemealtı Standına Büyük İlgi

Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı (HESTOUREX), Antalya Expo Center'da görkemli bir törenle açıldı. Bu yıl ilk kez düzenlenen ve Dışişleri Bakanlığı çatısı altında Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen HESTOUREX 150 ülkeden 4 bin yabancı satın alma heyetinin katılımıyla kapılarını açtı.

Bakan Çavuşoğlu, Döşemealtı Standında…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Belediye Başkanları, Turizm, Sağlık ve Spor dünyasının temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği fuarda Bakan Çavuşoğlu 4 bin yabancı katılımcının yer aldığı fuarda 10 milyar liralık anlaşma sağlanmasının beklendiğini açıkladı.

Döşemealtı halısı hediye edildi…

Döşemealtı Belediyesine ait standa uğrayan Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu burada bulunan yabancı ziyaretçilerle İngilizce konuşarak sohbet etti. Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cevat Yanar Bakan Çavuşoğlu'na meşhur el dokuması Döşemealtı halısı hediye etti.

Döşemealtı Standı uluslararası arenaya döndü…

Hemen her milletten ziyaretçinin bulunduğu HESTOUREX'de Döşemealtı Halısına Rusya, Ukrayna, Vietnam, Çin, Kazakistan, Türkmenistan, Gürcistan gibi bir çok ülkeden ziyaretçi ilgi göstererek halı tezgahında hatıra fotoğrafı çektirdi. Uzakdoğulu ziyaretçiler özellikle dev ekrana yansıtılan Döşemealtı güreşlerini mercek altına alıp görevlilerden bilgi istediler.

Ziyaretçileri Başkan Vekili Ali Acır karşıladı…

Döşemealtı Belediyesi Başkan Vekili Ali Acır ziyaretçilerle tek tek ilgilenirken, standa ilgilinin yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Acır, "Antalya'nın en büyük merkez ilçesi olan Döşemealtı tarihi, kültürel ve doğal yaşam alanlarıyla kentin yıldızı. "Antalya'nın en büyük merkez ilçesi olan Döşemealtı tarihi, kültürel ve doğal yaşam alanlarıyla kentin yıldızı. Yine tarihi asırlar öncesine dayanan Döşemealtı halısı da fuarın en ilgi çeken bölümü. Tüm katılımcılara Döşemealtı halkı adına teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Döşemealtı, Standına, Büyük, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı