Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:08 Bu haber 579 kez okundu
 
Dr. Pelin Eriştiren İncesu En Güçlü 50 İş Kadını Arasında
AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Dr. Pelin Eriştiren İncesu, Fortune Türkiye Dergisi’nin bu yıl yedinci kez hazırladığı “En Güçlü 50 İş Kadını” listesinde yer aldı.
Asayiş Haberi
Dr. Pelin Eriştiren İncesu En Güçlü 50 İş Kadını Arasında

Fortune Türkiye Dergisi’nin “En Güçlü 50 İş Kadını” listesi oluşturulurken, şirketin büyüklüğü ve global ekonomideki önemi, kurumun performansı ve yönü, yöneticinin kariyer çizgisinde nasıl ilerlediği ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi gibi önemli kriterlere göre hareket edildi. Ayrıca zirvedeki kadın yöneticilerin vizyoner ve yenilikçi bakış açısına sahip olmaları, analitik düşünen ve hedef odaklı yaklaşımları gözden geçirildi.

AstraZeneca’da görev yapmaya başladığı 2000 yılından bu yana çalıştığı farklı yönetici pozisyonlarının ardından 2014’te AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı görevine atanan Dr. Pelin Eriştiren İncesu, son 3 yılda Türkiye’de gerçekleştirdikleri klinik araştırmaların yaklaşık 2 kat arttırılmasına, birçok bilimsel ve sürdürülebilir projenin hayata geçirilmesine ve AstraZeneca Türkiye’nin tüm AstraZeneca içerisinde kadın çalışan ve özellikle de kadın yönetici istihdamında örnek gösterilen organizasyonlardan olmasına ön ayak oldu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Dr., Pelin, Eriştiren, İncesu, En, Güçlü, 50, İş, Kadını, Arasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı