Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 21:43 Bu haber 1618 kez okundu
 
Dünyayı Değiştirecek 15 Türk
Dünyada ilk kez Türkiye’de başlatılan Değişim Uzmanlığı eğitim programı 4. mezunlarını verdi.
Asayiş Haberi
Dünyayı Değiştirecek 15 Türk

Tüm dünya insanlarının sevgi, barış, kardeşlik bilinciyle değişmesini;  insanlığın farkındalığının yükselmesini; savaşların durdurulmasını; ekolojik dengelerin korunmasını amaçlayan programın mimarı Dünya Değişim Akademisi, önce bireye odaklanıyor. Hedef bireyin tümüyle değişmesi, sağlıklı olması, pozitifleşmesi ve tüm dünyayı etkilemesi. ilk olarak 2018’de başlatılan program İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Dünya Değişim Akademisi tarafından  ortaklaşa yürütülüyor. Bu kapsamda 15 yeni Değişim Uzmanı daha sertifikalarını  aldı! İstanbul’daki programa özellikle Ege bölgesinden katılımcı ve talepler  olması dikkat çekti. Önümüzdeki dönemde İzmir’de Değişim Uzmanlığı programı açılacağı  da berlirtildi. 

Dünya Değişim Akademisi kurucuları şu açıklamaları yaptı: “Bireyin fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimi üzerine 55 yıllık bilgi ve deneyim birikiminin sonucunda 60’ın üzerinde değişim programı oluşturuldu. Bunlar bireyi çok yönlü yapılandıran, özel etkili pratik ve teorik çalışmalardır. Yeni programlar da hazırlanacak. İnsanın ve toplumun olumlu bir şekilde gelişmesini ve ilerlemesini hedeflediğimiz ve adına Değişim Sanatı dediğimiz bu programları ilk olarak Türkiye’de yetiştirdiğimiz Değişim Uzmanları uygulamaya başladı. Türk Değişim Uzmanları yurt dışına açılacak, dünyayı değiştirecek olan insanlar Türkiye’den çıkacak.  

Değişim Sanatı programları hem kişiler hem aileler hem şirketler için. Örnek verirsek, Affetme, Ebeveyn Olma, Aşk, Sağlıklı Cinsellik, Korkuları Aşma, Kıskançlıktan, Öfkeden, Nefretten Özgürleşme, Sezgili Olma, Tekamül, Anda Kalma, Farkındalık, Kendini Bilme, Liderlik, Motivasyon, Zaman Yönetimi, Başarı, Özgüven, Cesaret, Güç, Sorumluluk, Özgürlük... bunlardan birkaçı. Türk Değişim Uzmanları önderliğinde bu programları tüm dünyada uygulamaya başlıyoruz. Yabancı uzmanlar da yetiştirmeye başladık. Değişim akımı Türkiye’den başlayarak tüm dünyaya yayılacak,” dendi.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM)’den yapılan açıklama ise  Dünya Değişim Akademisi ile ortaklaşa yürütülen Değişim Uzmanlığı programının önümüzdeki dönemde de başarıyla devam edeceği  belirtildi Değişim Uzmanı olmak isteyen herkesin programa katılabileceğini, önümüzdeki aylarda yeni programların açılacağını belirten yetkililer, Değişim Sanatı ve Programları üzerine geniş bilgi verdi:

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Dünyayı, Değiştirecek, 15, Türk,
Yorumlar
Haber Yazılımı