Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 18:53 Bu haber 1845 kez okundu
 
Düzen: Anneler, Başların Tacı, Gönüllerin İlacıdır
Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
Politika Haberi
Düzen: Anneler, Başların Tacı, Gönüllerin İlacıdır

Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Düzen, “kalplerde yaşatılan tüm annelerin; evlat sevgisini hiçbir sevgiye değişmeyen kutsal varlıklar olduğunu ve Anneler, başların tacı, gönüllerin ilacıdır” dedi

Annelerin dünyanın en yüce görevini yerine getirdiğini belrten Başkan Düzen, " Unutmayınız ki; karşılıksız tek sevgi anne sevgisidir. Anne sevgisi, insan yaşamı boyunca devam eden en önemli ve anlamlı duygulardan biridir. Annelerimiz hem inancımıza hem de kültürümüze göre baş tacımızdır" dedi.

Anneliğin hassas güzelliğe sahip olduğunu belirten Düzen, her türlü olumsuzluklara karşı, kendi hayatını bile tehlikeye atarak çocuklarını koruyacak ve himaye edecek olan yegâne varlığın anne olduğu belirtilerek, "Anne sevgisi, sevgilerin en güzelidir. Anne, bağlılığın fedakârlığın, cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sevmenin sembolüdür" dedi.

Annelerin çocukları için birçok sıkıntılara katlandığı ifade eden Düzen, "O, gerektiğinde yemez, yedirir. Giymez, giydirir. Dinimiz, anne-babanın çocukları için katlandığı sıkıntılara, çektiği çilelere karşılık onları mükâfatlandırmış, Allah'ın rızasının kazanılabilmesi için öncelikle anne-babanın rızasının kazanılmasını emretmiştir.

Anne-babanın rızasını kazanmak, gönüllerini hoş tutmakla, onlara hizmet etmekle, öğütlerini dinlemekle, onlara saygılı davranmakla, emirlerini yerine getirmekle, onları üzmemekle, incitmemekle, ihtiyaçları varsa o ihtiyaçları gidermekle mümkün olur'' dedi.

Düzen, " İslam dininin ebeveyni üzmeyi, incitmeyi ve yüzlerine karşı 'Öf' bile demeyi yasakladığı ve Onlara son derece saygılı olmayı, hoşgörülü davranmayı ve onları yürekten sevmeyi emretmiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in 'Cennet Annelerin ayaklarının altındadır' hadisini rehber edinmiş insanlar olarak, Anne-babamız bize darılsalar da, kırıcı ve acı sözler söyleseler de, onlara daima güler yüz göstermeli, hoşgörülü olmalıyız. Onlardan hiçbir zaman şikâyet etmemeliyiz. Anne sevgisi, sevgilerin en güzelidir. Anne, bağlılığın fedakârlığın, cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sevmenin sembolüdür.

Anne, ilahi rahmete benzer. Hep verir, fakat karşılık beklemez. Yüce dinimiz, anneye ve anne sevgisine özel bir yer vermiş, cenneti annelerin ayakları altına sermiş, vaktinde kılınan namazdan sonra en sevimli işin anneye iyilik etmek olduğunu, Allah'ın rızasını kazanmanın, cennete ulaşmanın en kestirme yolunun anneye hizmetten ve anneyi gereği gibi sevmekten geçtiğini bildirmiştir.” şeklinde ifade etti.

Annelerin, senenin belli bir gününde sevilip, diğer zamanlarda ihmal edilecek varlıklar olmadığı vurgulayan Düzen, mesajını şöyle noktaladı:

''Anneler, ömür boyu sevgiye, saygıya, hizmete ve hürmete layık en yüce varlıklardır. Anneler, başların tacı, gönüllerin ilacıdır. Ne mutlu, annelerini, layıkıyla sevenlere; onları her zaman hatırlayanlara, annelerine en güzel şekilde hizmet edenlere, annelerinin hayır dualarını alanlara.
En değerli varlıklarını vatan, bayrak ve millet uğruna cepheye gönderen şehitlerimizin annelerine sevgilerimi, saygılarımı, şükranlarımı sunuyor, yaşamımız boyunca vazgeçemediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, bizleri karşılıksız sevgi ve emekleriyle büyüten tüm annelerimizin Anneler Günü'nü en içten duygularımla kutlarım. "

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Düzen:, Anneler,, Başların, Tacı,, Gönüllerin, İlacıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı