Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 20:03 Bu haber 1806 kez okundu
 
Düzen: Asıl Görev Yerine Derhal İade Edilmeli
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Antalya gündemini birkaç günden beri meşgul eden Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2 bin 168 kamyon kum çalınıp
Politika Haberi
Düzen: Asıl Görev Yerine Derhal İade Edilmeli

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Antalya gündemini birkaç günden beri meşgul eden Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2 bin 168 kamyon kum çalınıp satıldığı belgelendirmek ve olayı yargı süreci taşımak isteyen görevli orman muhafaza memurlarından biri AK Parti Kaş İlçe Yöneticisi Osman Deniz Karataç tarafından engellendiğini ve kaymakam tarafından da görevinden alındığını belirtti. Düzen, “Kamuoyu baskısı sayesinde Muhafaza Memuru kardeşimiz göreve geri döndürülmüş ancak sürgüne gönderilmiştir. Memurumuzun asıl görev yerine derhal iade edilmeli” dedi.

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Geçtiğimiz gün gündeme bomba gibi düşen Patara Özel Çevre Koruma Bölgesinden yasadışı bir şekilde alındığı bilinen iki bin 168 kamyon kum ilgili olarak tutanak tutmak ve mahkemede delil olsun diye kayıt almak isteyen orman muhafaza memurlarının başına gelmeyen kalmadığını, kayıt almasının AK Parti Kaş İlçe Yöneticisi Osman Deniz Karataç tarafından engellendiği yönünde güçlü iddialar geliyor diye konuştu.

Düzen, Antalya doğal ve tarihî güzellikleriyle sahillerinde yaz, yaylalarında kış, ormanlarında bahar olmak üzere aynı anda 4 mevsimin yaşandığı coğrafyasıyla dünya üzerinde nadide bir inci tanesi olduğunu belirterek; “sürekli olarak bu güzelliklere yapılan tahribatlarla karşı karşıya kalıyoruz ve bu durum da bizi derinden üzmektedir” dedi.

Başkan Düzen sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tutanak tutulması sürecinde orman muhafaza memuru  kardeşimizin söz konusu kayıtta; AKP İlçe Yöneticisi tarafından kendisine, ‘Burada zapt tutmayın, biz bölge müdürünü aradık’ denildi. Memur da ‘Değil bölge müdürü Sayın Cumhurbaşkanımız gelse ben bu zaptı tutacağım’ dediği görülmektedir. Burada memur kardeşimiz konusunda haklı olduğunu; yaptığı işin anayasa, yasalar ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatı gereği olduğunu belirtmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız bile gelse bu tutanağı tutacağım demiştir. Burada herhangi bir hakaret ifadesi olmadığı gibi o ortamda bile sayın ifadesini kullanarak da niyetinin ne olduğunu ifade etmiştir. Ancak bu olayın üzerine Sayın Kaymakam tarafından memur kardeşimiz Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla sürgüne gönderilmiş, lojman hakkı iptal edilmiş ve ardından görevden alınmıştır. Sonrasında oluşan kamuoyu baskısı neticesinde memur kardeşimiz göreve geri döndürülmüş ancak sürgün yerinde görevlendirilmiştir. Bunun kabul edilemez”

 Savcılık kararıyla kum çalındığı tespit edilmiş ve tutanağı tutan memur hak mahrumiyetine, bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir diyen Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, kamuoyu önünde ilgilere şu çağrıyı yaptı: “İlk olarak memur kardeşimiz asıl görev yerine iade edilmeli, ardından lojmanı geriye verilmelidir. Son olarak da yapmış olduğu tavizsiz, haklı duruştan ötürü kurumu tarafından bir ya da birkaç maaş ile ödüllendirilmelidir. Ayrıca; Birkaç hafta sonra düğünü olacağını öğrendiğimiz , diğer kamu görevlilerine bu tavizsiz tutumun örnek olması için  teşvik olması amacıyla düğününde altın takarak ayrıca biz de ödüllendireceğiz”

Bu süreçte gerek açıklamaları gerekse tutumlarıyla sınıfta kalan çeşitli il ve bölge müdürlükleri olduğunu belirten Düzen, konuyu yakından takip ettiklerinin bilinmesini isteyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Düzen:, Asıl, Görev, Yerine, Derhal, İade, Edilmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı