Haber Detayı
03 Nisan 2017 - Pazartesi 20:34 Bu haber 2558 kez okundu
 
Elmalı Devlet Hastanesi’ne Plastik Cerrahi Uzmanı Atandı
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği (Antalya KHB) bünyesinde bulunan Elmalı Devlet Hastanesi’ne Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Bora Yücel’in atanmasıyla Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Hizmeti verilmeye başlanmıştır.
Sağlık Haberi
Elmalı Devlet Hastanesi’ne Plastik Cerrahi Uzmanı Atandı

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Bora Yücel; “Plastik, "şekillendirmek", Rekonstrüktif ise "yeniden yapmak" anlamına gelir. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; doğumsal veya sonradan oluşan şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesi için çalışan bir cerrahi dalıdır” dedi. Bora Yücel açıklamasına şöyle devam etti; vücudun şekil ve fonksiyonlarını bozan olaylar örneğin; yüz şekil bozuklukları, yarık dudak-damak, çene kapanma bozuklukları, kulak şekil bozuklukları, burun şekil ve nefes alma problemleri, doğumsal tümör, nevüs (ben), kitleler, damar anomalileri, hemanjiomlar, trafik kazası, tümör ve diğer nedenlerle olan yüzün kemik ve yumuşak doku bozuklukları, meme yokluğu, asimetrisi veya fazla meme dokusu, kanser sonrası yeniden meme yapımı, jinekomasti (erkekte büyük meme), deri ve yumuşak doku tümörleri (benler,siğiller, yağ bezeleri),yanık ve yanık sonrası oluşmuş deformiteler, kasılmalar, büzüşmeler, elektrik ve kimyasal maddelerin yumuşak dokularda yaptığı hasarlar, kronik yaralar (yatak yaraları, venöz yaralar, diyabetik ayak yaraları gibi) bu cerrahi disiplin ilgi alanı içindedir.

Estetik Cerrahisinin; vücut imajının daha güzel ve mükemmele ulaştırılmasını sağlamak için yapılan operasyon ve girişimlerle uğraş içerisinde olduğunu belirten Uzm. Dr. Bora Yücel “ülkemizde meme estetik cerrahisi (büyütme-küçültme-dikleştirme), burun estetik cerrahisi (rinoplasti), vücut kontur cerrahisi (liposakşın, lipektomi, abdominoplasti), yüz germe-yenileme, göz kapağı cerrahisi

(blefaroplasti), kulak kepçesi düzeltilmesi (kepçe kulak) sıklıkla yapılan estetik operasyonlar arasındadır” dedi.  Uzm. Dr. Bora Yücel, estetik cerrahide ayrıca; “çukurluk ve kontur bozuklukları için yağ enjeksiyonları (lipofilling), yara izleri ve kırışıklıklar için dolgu maddeleri (kollajen, hyaluronik asit gibi), alın ve göz kenarı çizgileri için botoks uygulamaları, dudak kalınlaştırma için yağ ve çeşitli dolgu maddeleri enjeksiyonu gibi yardımcı yöntemlerde uygulanmaktadır” dedi.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Bora Yücel Kimdir ?

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Bora Yücel, 1977 yılında Kayseri’de doğmuştur.  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2003'de mecburi hizmetini Tekirdağ Kadın Hastalıkları ve Çocuk Hastanesi'nde yapmıştır. 2008 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Uzmanlığı İhtisasına başlamıştır. 2014 yılında uzmanlığını tamamlayıp Sivas Numune Hastanesi'nde göreve başlamıştır. 2017 Mart ayında da Antalya KHB’ye bağlı Elmalı Devlet Hastanesi'nde çalışmaya başlamıştır.  

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Elmalı, Devlet, Hastanesi’ne, Plastik, Cerrahi, Uzmanı, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı