Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 18:56 Bu haber 3156 kez okundu
 
Elver Derneğinden Yemekli Açılış
Elver Engelli ve Yaşlılar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hafize Aydın Kınaoğlu derneğin açılışı dolayısıyla yemek verdi.
Gündem Haberi
Elver Derneğinden Yemekli Açılış

Yapılan Organizasyona Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Emin Sözer, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, MHP Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Açık davetliler katıldı.

Sine Kültür Eğlence Merkezi sahibi Necdet Sine’nin katkılarıyla yapılan organizasyon da Elver Engelli ve Yaşlılar Sosyal Yardımlaşma Derneğinin amacı ve çalışmaları anlatıldı.
Açılış töreninde konuşma yapan Dernek Başkanı Hafize Aydın Kınaoğlu” Dünya nüfusunun %8’ni, ülke nüfusumuzun ise %  12.50’sini kapsayan engelli yurttaşlarımız iş, istihdam ve eşit yurttaşlık hakkı istemektedirler. İnsan hakkı ve çağdaş yaşam gereği de bunu ön görmektedir.

Kimi görmediği bir dünyada, bir köşede karanlığıyla yaşıyordu. Kimi atamadığı adımların özlemiyle, kimi duyamadığı seslerle, içten içe haykırıyordu.

Yaşlılarımız yardıma ve ilgiye ihtiyaçları varken onları anlamak, imkân tanımak,  hayata bağlamak gerekiyordu.  Yaşamları zaten mücadele ile geçerken, onlara her konuda destek vermek amacıyla Antalya’da tüm engelli ve yaşlıların gözü, kulağı, eli ayağı olacak bir dernek kurmaya karar verdik.

İstedik ki onlarda bir çatı altında özel olduklarını, özenli olduklarını hsinler.

İstedik ki! Onların sorunları hepimizin sorunları olsun ve çözüm için birlikte mücadele edelim. İstedik ki, Antalya’daki tüm engellilerin, yaşlıların ve engelli dostlarının ortak bir adresi olsun. Bu hayallerle yola çıktık ve Elver Engelli ve Yaşlılar Sosyal Yardımlaşma derneğini kurduk.

Bu dernek engelli kardeşlerimizin ve yaşlılarımızın yanında olmak isteyen herkesin destekleriyle çok güzel işlere imza atmak için istiyoruz. Bu çıktığımız yolda derneğimizin kuruluşunda ve yönetiminde görev yapan arkadaşlarım buradan bize bu gece katılarak destek veren sizlere de teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü ise yaptığı konuşmasında, engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız. Biz bu vatandaşlarımızın biraz da olsa sıkıntılarını azaltma adına bu dernekler üzerinden örgütlenerek daha güzel bir yaşam tarzı daha mutlu bir birey tarzını oluşturmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz.

Elver Engelli ve Yaşlılar Sosyal Yardımlaşma Derneğin her türlü ihtiyaçlarında gereken yapılacaktır. Derneğimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim ifadelerini kullandı.

Daha sonra organizasyonu yapan Sine Kültür Eğlence Merkezi sahibi Necdet Sine’ye Kepez Belediye Başkanı Av. Hakan Tütüncü ve Elver Engelli ve Yaşlılar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hafize Aydın Kınaoğlu ile birlikte plaket verildi.

Organizasyon türkülerle, halaylarla sona erdi.

Dernek Yönetimi

Hafize Aydın Kınaoğlu, Nermin Say, Fatma Şahin, Muhlis Akpınar, Melek Akkuş

Denetim Kurulu

Cemil Samur, Taner Şahin, Ramazan Gökmen

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Elver, Derneğinden, Yemekli, Açılış,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Elver Derneğinden Yemekli Açılış
Yorumlar
Haber Yazılımı