Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 20:09 Bu haber 453 kez okundu
 
Engelli Ailelerine Müjde
Engel tanımayanlar Spor Kulübü Derneği tarafından engelli ailelerine nefes aldıracak projenin lansmanı gerçekleştirildi. Proje çerçevesinde aileler engelli bireyleri saatlik yada günlük olarak dernekte bırakabilecek.
Asayiş Haberi
Engelli Ailelerine Müjde

Eğitimciler gözetiminde hem zevkli vakit geçirecek hem de engellerini aşabilmeleri adına bazı aktiviteler gerçekleştirilecek. Projenin lansman toplantısına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Ethem Çarkcı, Fabrikalar Mahalle Muhtarı Feyzullah Büyükkeleş ve basın mensupları katıldı.

KAYITLAR 1 NİSAN’DA BAŞLIYOR

Lansmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Engel tanımayanlar Spor Kulübü Dernek Başkanı Özkan Gönenç, Antalya’da büyük bir eksiklik olan ve halk arasında mola evi olarak bilinen bir eksikliği doldurmak üzere yola çıktıklarını ve çalışmalarının meyvelerini alıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Gönenç, kayıtların 1 Nisan itibari ile başlayacağını hatırlatırken açılışın ise 26 Nisan’da gerçekleşeceğini belirtti.

KAMERA SİSTEMİ İLE DENETLENEBİLECEK

Engelli ailelerinin bir cenazeleri olsa yada bir düğünleri olsa gidemediklerini ve ne hüzünlerini nede sevinçlerini yaşayamadıklarını dile getiren Başkan Gönenç, projenin hayata geçmesi ile birlikte ailelerin de biraz olsun nefes alabileceğini kaydetti. Engelli bireylerin merkezde günlük yada saatlik olarak bırakılabileceğini sözlerine ekleyen Özkan Gönenç, ailelerin gönlünün rahat olması gerektiğini dile getirdi. Gönenç, “Merkezimiz 20 kişi kapasiteli. Ancak yatılı kapasitemizi 7 olarak düşündük. Aileler bireyleri bizlere emanet ettiğinde gözleri arkada kalmayacak. Çünkü merkezimizi kamera sistemi ile donattık. Ailelere vereceğimiz şifreler ile ister bilgisayarlardan isterlerse cep telefonlarından sisteme giriş yaparak çocuklarının ne yaptığını görebilecekler” şeklinde konuştu.

AİLELERE YÜK OLMAYACAĞIZ

Bugün günümüzde hayvanların dahi bırakılabileceği barınaklar hatta oteller bulunduğuna dikkat çeken Gönenç, “Buna karşın ne yazık ki ailelerin engelli bireyleri bırakabilecekleri ve bir nebze olsun nefes alacakları merkez ne yazık ki Antalya’da yoktu. Biz bugün bu boşluğu doldurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunu yaparken de ailelerimize yük olmak istemedik ve çok cüzzi 50 lira gibi rakamlarla bu işi yapalım istedik.Böylesine hayati bir merkezi hayata geçirmemizde bizlere destek olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan’a ve Çamlıbel Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Ethem Çarkcı’ya çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere projemizde destek olan hayırseverlere de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Engel tanımayanlar Spor Kulübü Dernek Başkanı Özkan Gönenç’in ardından söz alan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan ise bu ve benzer projelerin diğer Sivil Toplum Kuruluşlarına de örnek olmasını diledi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Engelli, Ailelerine, Müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı