Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:53 Bu haber 688 kez okundu
 
Erdem: 17 Nisan Sonrasında Da Birlikte Yaşayacağız
CHP İl Başkanı Erdem’den “sağduyu” uyarısı GELDİ. Erdem, referandum sürecinde tolumun aşırı gerildiğini belirterek “17 Nisan’da da aynı coğrafyada birlikte yaşayacağız. Dikkatli olmalıyız” dedi.
Politika Haberi
Erdem:  17 Nisan Sonrasında Da Birlikte Yaşayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mustafa Erdem, yaptığı yazılı açıklama toplumun tüm kesimlerine sağduyu uyarısı yaptı. Başkan Erdem; ülkemizin hassas bir dönemden geçtiğini belirterek “Tüm dünyada şiddet artıyor, en huzurlu bildiğimiz ülkelerde bile terör saldırıları yaşanıyor. Bu ülke hepimizin. Kurtuluş Savaşı’nı birlikte verdik. Cumhuriyeti birlikte kurduk. Bir arada yaşama kültürünü bir kenara bırakma şansımız yok” dedi.

Referandum sürecinde hatların gereğinden fazla gerildiğine işaret eden Erdem, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Evet veya hayır demek için gerekçelerin anlatılacağı aklı selim süreçten uzaklaşıldı. Tarafların, halkımızı etkilemek için astığı afişleri yırtılıyor, araçlara zarar veriliyor. Oysa 17 Nisan sabahı sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın, bu coğrafyada birlikte yaşamayı sürdüreceğiz.”

Başkan Erdem açıklamasını şöyle tamamladı: “Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bu Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal’in mirasının bekçisiyiz. Bu coğrafyanın tüm renklerini bir araya getirip dünyaya kafa tutan ulusun evlatlarıyız. Bize düşen sözünü ettiğimiz ruhun ilelebet yaşaması, Türkiye Cumhuriyeti’nin modern dünyadaki yerini korumaya devam etmesi için üstümüze düşeni eksiksiz yapmaktır.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Erdem:, , 17, Nisan, Sonrasında, Da, Birlikte, Yaşayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı