Haber Detayı
09 Nisan 2017 - Pazar 20:52 Bu haber 744 kez okundu
 
Erdem:Milletimiz Hayır Diyerek Ülkemizin Geleceği İçin Doğru Kararı Verecektir
CHP il Başkanı Erdem, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun, bir partinin meselesi olmadığını bunun ülkenin geleceği ile ilgili olduğunu ve milletimizin ‘ Hayır’ diyeceğini yani doğru kararı vereceğine inandığını söyledi
Politika Haberi
Erdem:Milletimiz Hayır Diyerek Ülkemizin Geleceği İçin Doğru Kararı Verecektir

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Üçkapılar’da “HAYIR” standı açarak vatandaşla buluşmaya devam ediyor. Gençlerin öğlen saatlerinde başlatıp akşam saatlerine kadar sürdürdükleri çalışmalar renkli görüntülere sahne oluyor. CHP’nin kampanya için hazırladığı şarkılar eşliğinde halay çekip Türk bayrağı sallayarak vatandaşların da yoğun bir ilgi gösterdiği çalışmaya, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, İl yöneticileri, önceki dönem Milletvekili Feridun Baloğlu’da destek veriyor.

ERDEM, “ÖNERİMİZ, PARLAMENTER SİSTEMİ GELİŞTİREN BİR ANAYASA

Üçkapılar’da vatandaşları ‘Hayır’ broşürleri dağıtarak, yaklaşan halk oylaması için destek isteyen İl Başkanı Erdem, vatandaşlarla sohbetinde; 16 Nisan’da oylanacak anayasa değişikliğinin toplumsal uzlaşmayı ortadan kaldıracak, ülkeyi bölünmeye götürecek bir rejim değişikliğine yol açacağını belirterek, “ Anti demokratik maddeler içeren 1982 Anayasası’nın daha da anti demokratik hale getirilecek şekilde değil, parlamenter sistemi geliştirecek yönde değiştirilmesi gerekir. Yapılması düşünülenin 'tek adam'ın çıkarlarına yönelik bir değişikliktir. Bizim önerimiz, parlamenter sistemi geliştiren bir anayasa değişikliği. Buna bağlı olarak, seçim kanununun değişmesi, barajın kaldırılması, yüzde 100 temsilin sağlanması noktasındaki değişiklikler. Türkiye’nin ihtiyacı bu yönde” diye konuştu.

ERDEM:“ŞU ANKİ FİİLİ DURUM, KUTUPLAŞMA ORTADAN KALKAR

Referandumdan ‘Hayır’ çıkarsa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, şu anki fiili durumun, kutuplaşmanın ortadan kalkacağını, ekonominin rayına gireceğini, Türkiye'de yeniden parlamenter demokrasinin güçlendiği, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği; yargının bağımsız, basının özgür olduğu bir döneme girileceğini belirtti. Erdem 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun bir partinin meselesi olmadığını bunun ülkenin geleceği ile ilgili olduğunu ve milletimizin ‘ Hayır’ diyeceğini yani doğru kararı vereceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Erdem:Milletimiz, Hayır, Diyerek, Ülkemizin, Geleceği, İçin, Doğru, Kararı, Verecektir,
Yorumlar
Haber Yazılımı