Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 18:07 Bu haber 2173 kez okundu
 
Esnaftan Gül’e Büyük Övgü
Gündem Haberi
Esnaftan Gül’e Büyük Övgü

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Gelenekse Belediye Esnaf El Ele” yemeğine katılan 1500 esnaf ve sanatkâra seslenen Başkan Mustafa Gül, “Turizmin içinde yetişmiş ve kendini turizme adamış bir arkadaşınız olarak ilçemizde yerli ve yabancı turist sayısını arttırmak için canla başla çalışıyorum” dedi.

Kemer Belediyesi tarafından ilçede faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlar için Mirage Park Resort Hotel’de düzenlenen “Geleneksel Belediye Esnaf Ele Ele Yemeği’ne yaklaşık 1500 esnaf katıldı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül’ün ev sahipliğini yaptığı yemeğe katılan konuklar, Linet Konseri ile gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Hedef: 1,7 Milyon Rus Turist

Yemeğin açılış konuşmasını yapan Başkan Gül, “Sizlerle beraber uzun yıllardır çalışıyoruz. Beraber mücadele ediyoruz. Bize hep sahip çıktınız. Sahip çıkmaya devam ediyorsunuz. Turizmin içinde yetişmiş ve kendini turizme adamış bir arkadaşınız olarak ilçemizde turizme en iyi hizmeti verdik. Turizmi 12 aya yaymak hepimizin arzuladığı bir konu… Bunun için de kongre turizmini geliştirmek gerekiyor.  Bu konudaki sıkıntılarımızı ve önerilerimizi yeni turizm bakanımıza sunduk. İnşallah olumlu bir sonuç alacağız. Kemer’e daha çok turist getirmek için yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. Geçen yıl 1 milyon 400 bin Rus turist Kemer’e geldi. Bu yıl da Rus turist sayısının 1 milyon 700 bine ulaşmasını bekliyor ve umuyoruz” diye konuştu.

Yerli Turizmde Büyük Hamle

Yabancı turizm için olduğu kadar yerli turizmi geliştirmek için de çalıştıklarını kaydeden Gül, “Birçok kentteki seyahat acentelerini ziyaret ederek ilçemize daha çok yerli turist getirmek için çalışma yaptık. Bunun sonucunda ilçemize gelen yerli turist oranını yüzde 5’ten yüzde 35’e kadar çıkardık. Altın Nar Festivali’ni yerli turist sayımızı daha da artırmak için düzenliyoruz. Biz Kemer’e daha çok turist gelmesini sağlamak ve esnafımızı daha çok müşteriye kavuşturmak için ülke çapında ve dünya çapında elimizden gelen gayreti gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Linet Esnafları Coşturdu

Gecede sahne alan Linet, esnaf ve sanatkârlara müzik ziyafeti sundu. Linet’in daveti üzerine sahneye çıkan Başkan Gül, konukları için bir şarkı seslendirdi. Başkan Gül ve eşi Neşe Gül sanatçıya çiçek ve plaket vererek teşekkürlerini sundular.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Esnaftan, Gül’e, Büyük, Övgü,
Yorumlar
Haber Yazılımı