Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 20:11 Bu haber 2117 kez okundu
 
Ethem Taş: Biz İzin Vermeden Belediyelerin Kredileri Onaylanmaz
Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e festival için ne kadar harcandığını sordu.
Politika Haberi
Ethem Taş: Biz İzin Vermeden Belediyelerin Kredileri Onaylanmaz

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya gündemini Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, İl Sekreteri Ferah Unal, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Boztepe, İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Ali Bulut, İl Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Balakan ile birlikte yaptığı basın toplantısında açıkladı.

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e festival için ne kadar harcandığını sordu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin meclisten alınan borçlanma yetkisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanması gereken kendileriyle kredilerin istişare edilmeden Bakanlık tarafından onaylanmadığına işaret etti.

ANTALYA SAĞLIĞIN DA BAŞKENTİ OLACAK

Antalya’da yapılan sağlık yatırımlarla ilgili bilgi veren Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Şehir hastanesi inşaatının sorunsuz şekilde devam ettiğini belirterek, 2023 yılı Şubat ayında açılacağını bildirdi. Şehir hastanesi tamamlandıktan sonra Eğitim Araştırma, Kepez Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi’yle birlikte Antalya’nın sağlığın da başkenti olacağını dile getiren Taş, 63 dönümlük alan üzerine yapılacak olan Manavgat Devlet Hastanesi’nin de bütün imar ve ruhsat işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. 300 yataklı Aksu Devlet Hastanesi inşaatının da başlandığına, 3 Mayıs 2024’te açılacağını söyledi. İnşaatı devam eden 50 yataklı Kumluca Devlet Hastanesi ek binasının 30 Ekim 2022’de hizmete gireceğini merkezde AMATEM ve ÇAMATEM inşaatlarının yüzde 19 seviyesinde olduğunu belirterek, Alanya Devlet Hastanesi inşaatının da başladığına dikkat çekti. İnşaatı başlayan Antalya Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın da 10 Şubat 2023’te açılacağını ayrıca Döşemealtı Devlet Hastanesi’yle ilgili yasal işlemlerin bitmek üzere olduğunu açıkladı.”

ANTALYA’YA 12 İLKOKUL, 12 ANAOKULU

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş” Geçtiğimiz günlerde Antalya’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 12 ilkokulun müjdesini verdiğini hatırlatarak yapılacak olan okullarla ilgili ödeneklerin geldi.  4’ü Kepez’e, 3’ü Manavgat’a, 1’er tanesi de Muratpaşa, Konyaaltı, Alanya, Serik ve Kumluca’ya yapılacak ilkokulların yanına anaokulu da yapılacağını söyledi.”

ANTALYA’YA YOL VE DOĞALGAZ YATIRIMI

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Korkuteli-Çavdır-Seydikemer-Fethiye, Antalya-Kemer-Tekirova-Finike, Korkuteli-Bozova-Kızılkaya, Korkuteli-Elmalı, İbradı-Akseki-Manavgat, Alanya-Hadim, Konya yollarıyla, Kuzey Çevreyolu ve Alanya Doğu Çevreyolu’nda çalışmaların aksama olmadan devam ettiğini söyledi.”

ANTALYA’DA YURTTA KALMAYAN ÖĞRENCİ YOK

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Yedeklerde olan öğrencilerimiz gerek sosyal tesislerin misafirhanelerine, gerekse özel yurtlara yerleştirildi. Antalya’da şuanda 13 bin 363 kişilik öğrenci yurdu bulunmakta. İnşaatı devam eden 4 bin 622 kişilik yurdumuz kısa sürede hizmete girecek.”

HEDEFİMİZ YILSONUNA KADAR 9 BUÇUK MİLYON TURİST

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş “Turizmdeki tablo yüzümüzü güldürüyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 4 buçuk milyon olan turist sayısında bu yıl ki Aralık ayı sonuna kadar hedefimiz 9,5 milyon. Şuana kadar Antalya’ya 8 milyon turist geldi.

ANTALYA’DA OY ORANIMIZ YÜZDE 47 SEVİYESİNDE

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş “Ak Parti’nin Antalya’da yüzde 21 ile başlayan oy oranlarının bugün yüzde 47 seviyesinde olduğunu dile getirdi. 

ALTIN PORTAKAL SİYASET YAPMA YERİ DEĞİL

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Festivalin ödül töreninde Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın arasında yaşanan problemin Altın Portakal’ın siyasetle gündeme gelmesi, bir sanatçının siyaset yapması ve Tamer Karadağlı’nın o sanatçıya tepki göstermesi yerinde ve doğrudur. Altın Portakal siyaset yapma, birilerinin şov yapma yeri değildir. Altın Portakal’ın sanatın dışında böylesine bir olayla gündeme gelmesini yadırgadım ve bu Antalya için utanç vericidir.”

AALTIN PORTAKAL’A NE KADAR HARCADIN? CEVAP BEKLİYORUM

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş “Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e Antalya Altın Portakal Film Festivali ile ilgili sorularım var.  Özellikle Altın Portakal’a ne kadar harcadın? Altın Portakal’ın maliyeti nedir? Kendi reklamına ne kadar harcadın?” Altın Portakal, Böcek’in arka bahçesi değildir. Altın Portakal’la değil hizmetlerle reklam yapsın rakamları Böcek açıklamadığı takdirde ben açıklayacağım.”

 ANTALYA’DA TRAFİK ÇİLE HALİNE GELDİ

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş “2 buçuk yıldır Antalya’da trafik çile haline geldi. Yeni alt ve üst geçitlere, trafikte düzenlemelere ihtiyaç var. Böcek; kendi tanıtımını yapmak, 2024’ü garantilemeye çalışmak yerine trafik sorunuyla uğraş ve sorunu çöz. Bu millet trafik sorununu çöz, yeni yatırımlar yap diye yetki verdi.”

ANTALYA’DA TRAMVAYIN PARASI BELEDİYENİN HESAPLARINDA HAZIR

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş “Lütfen şu işi bari tamamlayın. İnsanlar hizmet bekliyor. Trafiği çözemediniz, bari tramvayı, toplu taşımayı çözün. Tramvay tamamlandığında trafik sorunu da çözülecektir.”

ANTALYA’DA KREDİLERİN ÖNÜNDE ENGEL OLMADIK

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş,”200 milyon liralık kredi talebinin nereye harcanacağı sorusuna cevap alamadıklarını söyledi.”

ANTALYA’DA KREDİYLE İLGİLİ BAKANLIK BENİM GÖRÜŞÜMÜ ALIR

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Hükümet olarak bize geliyor. Bende hükümetin, iktidar partisinin temsilcisiyim. Kredi ile ilgili bir konu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bizimle istişare etmeden geçmez. Daha önce oldu. Cumhurbaşkanımızın da talimatıdır. Biz iktidar olduğumuz ve buradaki siyasi sorumluluk bende olduğu için. Mesela yeni 200 milyon lira borçlanma geldi. Biz AK Parti olarak evet dedik. Meclisten kredi onaylandı. Krediyi alabildiler mi? Hayır. Çevre ve Şehircilik onayladı mı? henüz, hayır. İller Bankası hayır. Bu 200 milyon lirayı Böcek ve kurmayları nereye ödeme yapacaklarını anlatacaklar. ‘Antalya’nın şu bölgelerine yatırım yapacağız’ diyecekler ve bizde milletimizin menfaatine ise Bakanımıza söyleyeceğiz. Bakanımız onaylayacak. Siyasi olarak bizim görüşümüz alınıyor. Olumlu ya da olumsuz. Her konuda benim görüşümü başta Cumhurbaşkanımız ve tüm bakanlarımız alıyor. Biz görüşlerimizi bildiririz ve görüşlerimiz dikkate alınır.”

ANTALYA’DA KREDİLERİ NERELERE KULLANDINIZ

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Antalya’da yeni yatırım göremediklerini söyledi. Böcek’in seçim döneminde vaat ettiği 77 projenin kaç tanesini tamamladığını da soran Taş, “Bu Gündoğmuş’ta milletin karşısına çıkıp ‘İnsanlar burada ölüyor’ demeye benzemez. Bu işler hizmet işi. Şov yapmaya benzemez.

ANTALYA’DA HALLER KAPANMAYACAK

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Hallerin kapatılmasının söz konusu değildir.” 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Ethem, Taş:, Biz, İzin, Vermeden, Belediyelerin, Kredileri, Onaylanmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı