Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 11:20 Bu haber 2519 kez okundu
 
Eylül Halk Sağlığı Haftası
Sağlığın, Sevginin Yolu Sağlık Sokağı Stantlarda. .''Halk Sağlığı Haftası'' nedeniyle Müdürlüğümüz Sağlık Sokak Stantlarımızda etkinlik düzenleyecektir.
Sağlık Haberi
Eylül Halk Sağlığı Haftası

Halk Sağlığının ve Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak amacıyla her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında ''Halk Sağlığı Haftası'' olarak kutlanmaktadır.

Bu kapsamda açılacak olan Sağlık Sokak Stantlarımızda, birey ve toplumun sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmak, sağlığın korunması ve geliştirilmesinin sağlanması, Sağlık Bakanlığınca belirlenen konu ve kampanyaların halka daha etkin duyurulması amaçlanmıştır. Etkinliklere katılım ücretsiz olup, tüm halkımız davetlidir.

"7.8.9 Eylül 2018 tarihlerinde saat 12.00-19.00 arası Agora IKEA 2. kısım girişinde yapılacak etkinliklerde, açılacak olan stantlarda, tansiyon, karbonmonoksit ve boy-kilo ölçümü ile kanser taramaları konusunda ön bilgilendirmeler yapılacaktır. KETEM’lere yönlendirme yapılarak, kanser taramaları, tütün ve tütün ürünlerinin zararları hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır. Diyabet, hipertansiyon, KOAH, yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite, besinleri doğru hazırlama, pişirme ve saklama ilkeleri, obezite, ağız diş sağlığı, sigara bırakma ve aile hekimliği gibi sağlıkla ilgili konularda halkımıza bilgi ve danışmanlık hizmeti verilecektir. Stantlarımızda Sağlıklı Hayat Merkezlerimizin personelleri görev alacaklardır. Halk Sağlığı Sağlık Sokağı etkinliklerimize katılım ücretsiz olup, tüm halkımız davetlidir."

 Farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilecek olan bu etkinliğe siz değerli basın mensuplarını davet ederiz.

 BURADA SAĞLIK VAR… 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Eylül, Halk, Sağlığı, Haftası,
Yorumlar
Haber Yazılımı