Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:30 Bu haber 465 kez okundu
 
Faaliyet Raporu Onaylandı
Kemer Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantısında belediyenin 2016 yılı faaliyet raporu onaylanırken encümen ve ihtisas komisyonları da oluşturuldu.
Gündem Haberi
Faaliyet Raporu Onaylandı

13 gündem maddesinin görüşüldüğü Kemer Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı Başkan Mustafa Gül’ün yönetiminde yapıldı.

ALPARSLAN TÜRKEŞ ANILLDI

Gündeme geçilmeden gönce MHP ve Ülkü Ocakları’nın kurucusu Alparslan Türkeş 20’inci ölüm yıldönümünde anıldı. Başkan Mustafa Gül parti ayrımı yapmadan vefat etmiş bütün parti liderlerinin ölüm yıldönümlerinde anma mesajı yayınladıklarını bildirdi.

RAPOR KABUL EDİLDİ

Toplantıda meclis üyeleri 2016 yılı gelir ve giderlerini inceleyen Denetim Komisyonu’nun hazırlamış olduğu raporlarla ilgili bilgilendirildi. Ardından belediyenin 2016 yılı çalışmalarının özeti olan Kemer Belediyesi 20016 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.  Kapalı oylama ile yapılan seçimde Belediye Encümeni’ne Semih Top ile Cumali Afşin seçilirken yapılan görüşmeler sonucunda ihtisas komisyonları da oluşturuldu.

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

Yapılan oylama sonucunda İmar Komisyonu’na Sedat Akan, Özcan Çeliktaş, Ahmet Can, Recep Yılmaz ve Yunus Nergiz, İmar Komisyonu’na Ahmet Can, Recep Yılmaz, Semih Top, Ahmet Ali Güven ve Emine Canik,  Turizm Komisyonu’na Cumali Afşin, Semih Top, Aslı Bayar Ulukapı, Recep Yılmaz ve Emine Canik seçildi. Daha sonra belediyenin norm kadrosunda yapılan iptal ve ihdas kabul edildi.

YÖNETMELİK OYLANDI

Sayıştay Başkanlığının görüşü doğrultusunda yeniden hazırlanan "T.C. Antalya İli Kemer Belediye Başkanlığı Sosyal Hizmet ve Yardım Yönetmeliği" taslağı hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, yardıma ihtiyacı olan daha çok insana ulaşmak için yönetmeliğin yenilendiğini bildirdi. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ise, maddi yetersizliği olan öğrenci velilerine okul servisi konusunda yardımda bulunmak için düzenleme yapıldığını bildirdi.

BÜYÜK TÜRKİYE FESTİVALİ

Kemer Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantısında; Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) öncülüğünde Moskova'da düzenlenecek olan  "Büyük Türkiye Festivali’ne"  Kemer Belediyesi’nin katılımı konusu da görüşüldü. Başkan Gül, Kemer’in tanıtımını çok önemsediklerin belirterek bu fuarda da yer almayı istediklerini vurguladı. Madde oy birliği ile kabul edildi.

TURİZM YOLLARI

Gündem maddeleri arasında yer alan Kemer Beycik Mahallesi 115 Ada 2 parselin plan değişikliği ve Antalyalı Şehit Muhammet Oğuz Kılınç isminin Kemer’de bulunan uygun bir yere verilmesi konuları ilgili komisyonu havale edildi. Sahile ulaşımı sağlayan turizm yollarının açılması ile ilgili önerge görüşülürken konuşan Başkan Mustafa Gül, bu konuda kaymakamlığa yazı yazdıklarını belirterek” Kaymakamlık onay verir vermez ertesi sabah kepçeyle çalışmaya başlarız. Bu konuda biz hazırız. Kaymakamlığa yeniden yazı yazacağız” dedi 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Faaliyet, Raporu, Onaylandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı