Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 21:41 Bu haber 296 kez okundu
 
Gaziantep’te Yörük Türkmenlerle Buluşan Başkan Uysal’dan 16 Nisan Mesajı; Halepleşmeyelim
Gündem Haberi
Gaziantep’te Yörük Türkmenlerle Buluşan Başkan Uysal’dan 16 Nisan Mesajı; Halepleşmeyelim

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu’nun davetlisi olarak  bulunduğu Gaziantep’te, Muratpaşa Belediyesi evsahipliğinde şubat ayında düzenlenen Yörük-Türkmen Çalıştayı’na katılan Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu ve Karakeçililer Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette soruları da cevaplandıran Başkan Uysal, Yörük Türkmenleri bilinçli ve duyarlı görmekten onur duyduğunu belirterek; 16 Nisan’daki referandumun, Suriye'ye benzeme ya da benzememe oylaması olduğunu söyledi

Türkmen Keyfiyesi taktı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu’nda; Elbeyliler Derneği Gaziantep ve Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu Başkanı Faik Akyılmaz, Karakeçililer Derneği Başkanı Yavuz Yıldız ve üyeler tarafından karşılandı. Ziyarette, Başkan Uysal’a; Türkmen Kefyesi sunuldu. Başkan Uysal; Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu Başkanı Akyılmaz ve Karakeçililer Derneği Başkanı Yıldız, el yapımı keçe yelek hediye etti.

‘Halepleşmeyelim’

Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu’nda verilen kahvaltılı toplantıda Türkmen Kefyesi takan Başkan Uysal, Yörük Çalıştayı’na katılan Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu ve Karakeçililer Derneği’ne iadeyi ziyarette bulunmak istediğini söyledi. Katılımcıların, 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin sorularını da cevaplandıran Başkan Uysal, ‘Halepleşmeyelim’ mesajı verdi.

‘Suriye'ye benzeme ya da benzememe oylaması’

Halep’e bağlı bir sancak iken Gaziantep’in bugün geldiği noktaya dikkat çeken Başkan Ümit Uysal; “Gaziantep'in değerini bilelim. Gaziantep, Cumhuriyetin gülüdür. Ortasında kocaman bir park, sokaklarında medeniyet olan tek Ortadoğu kentidir. Fark yaratmış ve bağlı olduğu vilayeti kat be kat geride bırakmış bir şehirdir. 16 Nisan’daki oylama; seçilecek tek bir kişiye devletin bütün yetkilerini verme oylamasıdır. Suriye'ye benzeme ya da benzememe oylamasıdır. Gaziantep olarak kalma ya da Halep olma oylamasıdır. Yörük Türkmen insanlarımızın büyük bölümünü ciddi duyarlı ve bilinçli görmekten onur duyduk” dedi. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Gaziantep’te, Yörük, Türkmenlerle, Buluşan, Başkan, Uysal’dan, 16, Nisan, Mesajı;, Halepleşmeyelim,
Yorumlar
Haber Yazılımı