Haber Detayı
13 Ekim 2021 - Çarşamba 20:06 Bu haber 1563 kez okundu
 
Havadan Ve Karadan Trafik Denetimi Gerçekleştirildi
Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince, Antalya genelinde havadan ve karadan trafik denetimi gerçekleştirildi.
Asayiş Haberi
Havadan Ve Karadan Trafik Denetimi Gerçekleştirildi

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince, Antalya genelinde havadan ve karadan trafik denetimi gerçekleştirildi.

Antalya Valiliğince yapılan açıklamada; Antalya’da trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince, havadan ve karadan trafik denetimi gerçekleştirildi. Antalya İl Jandarma Komutanlığından alınan bilgilere göre yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması ve normalleşme süreciyle birlikte İçişleri Bakanlığınca yayınlanan “Trafik Güvenliği Eylem Planı” çerçevesinde yapılan denetimlerde emniyet kemeri, radar, alkol, kırmızı ışık denetimi, hatalı sollama gibi konulara dikkat edildi.

Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen denetimlerde toplamda 210.000 aracın kontrolü gerçekleştirilerek kural ihlali yapan 6.850 sürücüye toplamda 4.600.000 TL idari para cezası uygulanmıştır. 1.320 araç trafikten men edilirken hakkında yakalama kararı bulunan 133 şahıs ve 83 araç yakalanarak adli ve idari işlem yapılmıştır.

Okul Servisleri Denetlendi

Özellikle çocukların trafikte güvenli bir şekilde yolculuk yapması ve salgın döneminde okul servis araçlarında alınan tedbirlerin tek tek kontrol edildiğinin belirtildiği açıklamada, okul servislerinde bulunması gereken okul taşıt yazısı, ışıklı dur levhası, emniyet kemeri, ilkyardım çantası, yangın tüpü, servis kapısının otomatik, camların sabit olması gibi konuların yanında araç şoförlerinin uygunluğu, salgın döneminde araçlarda maske kullanımı, servislerin temizlik durumu denetlendiği ifade edildi.

Okul servislerine yönelik gerçekleştirilen bu denetimlerde 780 okul servisi kontrol edilerek 26 araca toplamda 36.000 TL idari para cezası uygulanırken 6 okul servisi trafikten men edildi. Denetimlerde ayrıca öğrenci ve servis şoförlerine binme, inme ve temel trafik kuralları eğitimi verilmiştir.

Açıklamanın sonunda vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerin aralıksız devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Havadan, Ve, Karadan, Trafik, Denetimi, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı