Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 22:24 Bu haber 1372 kez okundu
 
İbradı Kekik İle Kalkınacak
Ekonomi Haberi
İbradı Kekik İle Kalkınacak

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Antalya ili olarak var olan tarımsal potansiyelimizi ve bitkisel üretim çeşitliliğimizi artırmak için 19 ilçemizde demonstrasyon ve deneme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda İbradı ilçesinde İl Müdür V. Gökhan Karaca’nın da çok önem verdiği “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 2020 yılında kurulması planlanan “Kekik Yetiştiriciliği” demonstrasyon çalışması için fide dağıtımı ve örnek fide dikimi yaptık. Üreticilere kekik yetiştiriciliği konusunda teknik bilgi verilerek liflet dağıttık.

Yine ilçede kavun yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla kavun tohumu dağıtılarak örnek tohum ekim çalışması yapılmış ve üreticilere kavun yetiştiriciliği konusunda teknik bilgi verdik.

İlçe Kaymakamı Mevlana KÜRKCÜ, İlçe Müdürü Faruk ÖZKAN, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik personelleri, İlçe Müdürlüğü teknik personelleri,  ilçede faaliyet göstermekte olan Sınırlı Sorumlu Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Rıfat KAHYA ve kooperatif üyesi üreticilerin katılımı ile yapılan çalışmada bölgede kekik ve kavun üretiminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.” Denildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İbradı, Kekik, İle, Kalkınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı