Haber Detayı
22 Mayıs 2022 - Pazar 18:15 Bu haber 1481 kez okundu
 
İhracatçılar Antalya Limanı’nı Kullanamamaktan Şikayetçi
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanımız Ümit Mirza Çavuşoğlu, BAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Mustafa Küçükyaman ve Ramazan Keskin, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cüneyt Doğan,
Gündem Haberi
İhracatçılar Antalya Limanı’nı Kullanamamaktan Şikayetçi

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanımız Ümit Mirza Çavuşoğlu, BAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Mustafa Küçükyaman ve Ramazan Keskin, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cüneyt Doğan, Ercan Akın, Mehmet Ali Can, Süleyman Duran, Ahmet Tekin, Mahmut Alkan, Denetim Kurulu Üyelerimiz Onur Kacar ve Yusuf Akgül ve Batı Akdenizli ihracatçılar, Q Terminal Genel Müdürü Özgür Sert ve Q Terminal Ticaret Müdürü Umut Sözmen ile iş yemeğinde bir araya geldiler.

BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Antalya, Burdur ve Ispartalı ihracatçıların limanı aktif olarak kullanamadığını ifade etti. Fiyatların İzmir ve Mersin limanlarına göre yüksek olması, yeterli sayıda gemi ve hat olmaması, limanın fiziki şartlarının yeterli olmaması ve Antalya’yı başka illere bağlayan demiryolunun olmamasının limanın aktif olarak kullanılmamasında etkili olduğunu ifade eden BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, “İhracatçılarımızın Antalya Limanı’nı kullanmasının önüne geçen bu sorunlara çözüm üretilmesini istiyoruz. Limanı kullanamamak sadece bize değil liman işletmesine de zarar veriyor. Limanı aktif olarak kullanabilsek hem liman kazanacak hem de Bölgemiz. Gerekli yatırımların yapılmasını ve liman sorununun çözülmesini istiyoruz” dedi.

Toplantıda söz alan ihracatçılar da limanı aktif olarak kullanamamaktan dert yandı. İzmir yada Mersin limanlarını kullanmak zorunda kaldıklarını ifade eden ihracatçılar, İzmir limanının Antalya’ya göre daha uygun fiyatlarla hizmet verdiğini de bildirdi. Q Terminal Genel Müdürü Özgür Sert ise tüm sorunlara vakıf olduklarını kaydederek, sorunlara çözüm üretmek istediklerini söyledi. Bu çerçevede Antalya’dan Kuzey Afrika’ya yeni bir hat koyulacağını söyleyen Özgür Sert, limanın devir işlemlerinin yapılmasının ardından önemli adımlar atılacağını ifade etti.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İhracatçılar, Antalya, Limanı’nı, Kullanamamaktan, Şikayetçi,
Yorumlar
Haber Yazılımı