Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 22:06 Bu haber 1661 kez okundu
 
İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan’dan Kurban Bayramı Mesajı
Bayramlar; sosyal dayanışmanın en şeffaf haliyle vücut bulduğu, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en samimi haliyle yaşandığı, millet kavramının içini dolduran ve bizi birbirimize kenetleyen manevi değerlerimizdendir.
Asayiş Haberi
İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan’dan Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar; sosyal dayanışmanın en şeffaf haliyle vücut bulduğu, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en samimi haliyle yaşandığı, millet kavramının içini dolduran ve bizi birbirimize kenetleyen manevi değerlerimizdendir.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak, yasaların bizlere verdiği yetki çerçevesinde Yüce Devletimizin ve Asil Milletimizin her şartta, her daim hizmetinde olduğumuzu asla unutmadan, sevgiyle kucaklaşabileceğimiz nice bayramlara sağlıkla kavuşabilmek ve güzel şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının devamı için bayramda da 24 saat görevimizin başındayız.

Kurban Bayramı süresince Korona virüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına İçişleri Bakanlığımızın talimatları ile Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Antalya Valiliğimiz koordinesinde alınan kararlara istinaden Kurban Bayramı arifesinden başlayarak bayram süresince uygulanacak olan tedbirlere Antalya Halkının her zaman göstermiş olduğu duyarlı yaklaşımı bir kez daha göstereceklerine inancım tamdır.

“Kontrollü Sosyal Hayat” sürecine geçtiğimiz bu günlerde, sosyal mesafe, maske, temizlik, hijyen kuralları ile birlikte trafik kurallarına da uymalı, sevdiklerimize tekrar kavuşabilmek amacıyla her daim dikkatli olmalıyız. Alınan bütün tedbirlere rağmen bilhassa trafik yoğunluğunun bayram tatili sürecinde aşırı oranda artması nedeniyle, çoğu zaman çok küçük bir dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazalarının, aile ve toplum hayatımızda açtığı derin yaraları ve oluşturduğu yıkımları hepimiz her gün yakından görüyor ve millet olarak da yüreğimizde hissediyoruz.

Lütfen..! Bayram sevincinin acıya ve kedere dönüşmemesi için trafikte daha dikkatli olalım, trafik kurallarına uyalım, birbirimize hoşgörülü davranalım.

Bu vesileyle; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve tüm kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman Gazilerimize sağlık ve şifa diliyorum.

Kurban Bayramı’nı milletçe bayram tadında geçirmemiz dileğiyle, hizmet etmekten onur ve gurur duyduğumuz saygıdeğer vatandaşlarımızın Kurban Bayramını şahsım ve Antalya Emniyet Teşkilatı adına en kalbi dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İl, Emniyet, Müdürü, Mehmet, Murat, Ulucan’dan, Kurban, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı