Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 23:49 Bu haber 17121 kez okundu
 
İstek Vakfı Okulları’nda Öğretmenden Öğrencisine İstismar Davası
İstek Vakfı Okulları’nda 5 yaşındaki öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla yargılanan öğretmen davası 17 Aralık 2019 Saat:13.30’da Kartal Adliyesinde görülecek
Asayiş Haberi
İstek Vakfı Okulları’nda Öğretmenden Öğrencisine İstismar Davası

Kadem, “Mağdur Küçüğe Destek İçin Bizlerde Orda Olacağız.”  Sloganıyla Twitter hesabından yaptığı paylaşımla “İstek Vakfı Okulları’nda 5 yaşındaki öğrencisini istismar ettiği iddiasıyla yargılanan öğretmen davası 17 Aralık 2019 Saat:13.30’da Kartal Adliyesinde görülecek” dendi.

Kadem, “Dünyada yükselen bir insanlık suçu olarak karşımıza çıkan çocuk istismarı ve taciz olayları, hem çocukların bedeni ve ruhunda derin yaralar açmakta hem de toplumumuzda infial uyandırmaktadır. Bu insanlık dışı davranışa karşı sesimizi yükseltmek; sıfır toleransla mücadele etmek durumundayız.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı korumak, sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir gelecek inşa etmek hepimizin ortak sorumluluğudur. İstismar vakalarının önüne geçmek, özellikle önleyici tedbirler konusunda kamu ve STK iş birliği ile çözüm yolları aranarak uygulamaya geçirilmelidir.

Kadem olarak “Herkese Karşı Her Türlü Şiddete Son Ver” mottosu ile kamuoyu vicdanında yara açan her davayı takip etmeyi bir sorumluluk biliyor, bu davada da suçlu en ağır cezayı alana kadar davanın takipçisi olacağımızı duyuruyoruz” dedi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İstek, Vakfı, Okulları’nda, Öğretmenden, Öğrencisine, İstismar, Davası,
Yorumlar
Haber Yazılımı