Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 22:45 Bu haber 14376 kez okundu
 
İstek Vakfı Okullarında Şikâyet Krizi Skandalı
İstek Vakfı Okullarında Velilerin Şikâyetleri Türkiye ve Antalya’da gündem oldu. Birçok Veli yapılan bu şikâyetler üzerine huzursuz olmaya başlandığı duyumları gelmeye başladı.
Eğitim Haberi
İstek Vakfı Okullarında Şikâyet Krizi Skandalı

İstek Vakfı Okulları'nın İnsanları Kandırması! Antalya'da açılan yeni okulunuza LGS sınavından 1 ay önce "hakkınız saklı kalsın" dedikleri için kayıt yaptırdık. Kayıt yaparken 3 kere tekrar tekrar LGS sonrası devlet veya özel okula gidersek yatırdığımız parada herhangi bir kesinti olup olmayacağını sorduk. Okul müdürünüz H*** bey 3 kere "herhangi bir kesinti olmadan paranın tamamını" iade alabileceğimizi söyledi. Biz de bu sebepten kaydımızı yaptırdık. Şu an başka bir okula kayıt yaptırdık ve paramızı geri istediğimizde 10 kesinti olacağını söylediler. Üzerine bu durumu ortaokul müdürünüz L** bey'e anlattığımızda "hayal gördüğümüzü, yorum kattığımızı, uydurduğumuzu, istediğimiz yere şikayet etmemizi" söyledi ve saygısızca suratımıza telefon kapatıldı.

 

İstek Vakfı Okulları'nda Belirtilen Hizmeti Alamadım! Bu okul okulla hiçbir alakası olmayan bir olayı okul çapında büyüterek, her ders pdr'ıyla gelip dersimi alıkoyarak zamanımı alan, bizi tehdit eden bir okul. Mantıkları şu; "ya para ver ya da okulu terket". Tekrar ediyorum, olayın okulla tek alakası olayın sahibi 2 kişinin o okulda okuması, yani okulla hiç bir alakası yok. Okul ve yönetim olarak (özellikle pdr ve müdürü) psikolojik taciz yapıyordu. Kurum benim özel hayatıma girdiğinden dolayı şikayet etmedim, ama bu durumun peşini bırakmayı asla düşünmüyorum. Okulları yönetim hizmet mantıkalakamüdürdersolayparatek

 

İstek Vakfı Okulları Okulu Cehenneme Çeviren Öğretmenler Yabancı dil öğretiyoruz deyip yıllık 40 milyara yakın para isteyen ve yabancı dil derslerinde film izletmeleri yetmezmiş gibi farklı branşlardaki diğer öğretmenler dersi anlatayım da gidiyim nasıl olsa evde çalışıp dersi öğrenirler mantığındalar. Bu aldığı tek kuruşu hak etmeyen, öğrencilerini umursamayan öğretmen kadrosunun derhal değişmesi gerek.

 

İstek Vakfı Okulları Yönetim Çok Kötü 2016 /2017 yılı için oğlumu çok iyi dedikleri İstek Vakfı Okulları Acıbadem okullarına 1.sınıfına kayıt yaptırdık. Fakat nereden yaptırdım ayaklarım kırılsaydı da gidemeseydik okula böyle hiçbir şey umurunda olmayan teneffüslerde 1 nöbetçi öğretmeni olmayan İngilizce derslerinde sadece çizgi film izletilen ve hiçbir şekilde eğitimle alakası olmayan böyle bir okul görmedim.

 

İstek Vakfı Okulları Hayal Kırıklığı Yaratıyor İstek Acıbadem lisesinin tüm yöneticileri ve bazı öğretmenleri eğitim dışında her şeyi yaparak çocuğumuzun ve bizim hayatımızı tam bir kabusa çevirdiler. Sebebi mevzuat dışı konu işleyip sınavda soran bayan öğretmene liselilerin kullandığı bir site üzerinden''yakışıklı' demesi. Öğrencimizin 11 adet örnek davranış ödül kartı teşekkür yazısı vardı. Okulun en üst başarı seviyesindeki sınıfında okuyordu. Olaydan sonra öğretmenden 5 kez özür dilemesine rağmen kabul görmediği gibi bir de disiplin cezası aldı. Okulun içinde sigara içen, birbirinin ağzını burnunu dağıtan öğrencilere, hatta öğretmeni azarlayıp, ettiği hakaretlerle ambulanslık eden en üst yöneticiye bile hiçbir şey olmazken bizim çocuğumuza böyle basit bir olay ve kişisel egolar nedeniyle ceza verildi. Sonra başarılı, idealist, tecrübeli yirmiye yakın öğretmen isyan etti ve okuldan ayrıldı, tabi bizde.

 

İstek Vakfı Okulları Çocuklarınıza Eğitim Öğretim Vermek Yerine Ücret Alıyorlar! Maalesef ki ülkemiz de özel okulların çoğusu gibi bu özel okulda Öğretmenlerimiz şöyle böyle ekstra öğretim yöntemleri şöyle ilgi böyle alaka deyip göz boyamak talar! Ne yazık çocuğunuzun eğitimi öğretimi gelecekte ki kişiliği karakteri bu okulda sizin ödediğiniz tomarla para ile çöpe atılıyor! Dahası siz çocuğunuzun okulda bir harika, derslerinin çok güzel olduğunu düşünürken, yani size bu şekilde ödediğiniz paranın hakkını aldığınızı çocuğunuzun eğitim öğretim aldığı yalanını iletiyorlar. Sonrasın da yaptıkları ise sınav sonuçlarını sizin mutlu olacağınız şekilde yüksek notlar şeklinde değiştiriyorlar! Çocuğunuz öğretmene küfür dahi etse bu okulda size hiçbir aksilik yok diye yansıtılıyor. Çünkü nasıl bir bakkal market müşteri kaybetmek istemez ise bu okulda aynı öyle!

 

İstek Vakfı Okulları Meğer Vakıf Okulu Değilmiş! Bu okulun yönetiminde çok ciddi problemler var. 1.Pedagogları yok. 2.Hijyenik değil. 3.Branş öğretmenleri bir gün gelip başka bir gün gelmeyebiliyorlar. 4.En önemlisi de bu bir istek vakfı okulu değil sadece isim hakkını almış. Sorunumu İstek Vakfı'na ilettiğimde biz onlara karışamayız. Sadece onlara isim hakkı verdik diyorlar.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İstek, Vakfı, Okullarında, Şikâyet, Krizi, Skandalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı