Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 23:16 Bu haber 420 kez okundu
 
İşyerinden Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 şüpheli Şahıs Tutuklandı
Olay 1) 27 Mart günü ilimiz Teomanpaşa Mahallesi’nde bir işyerinde meydana gelen bıçak tehditi ile hırsızlık olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;
Asayiş Haberi
İşyerinden Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 şüpheli Şahıs Tutuklandı

Hırsızlık olayını (17) ayrı suç kaydı bulunan M.V. (22) isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş olup, şüpheli şahıs 29 Mart günü görevlilerimizce yakalanmıştır.

Ayrıca yakalanan şüpheli şahsın 29 Mart günü Güneş Mahallesi’nde bulunan bir pastanenin camını kırmak suretiyle (1) tepsi baklava ve (30 TL.) civarında paranın çalınması olayını gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.

Şüpheli M.V. hakkında, (2) ayrı işyerinden hırsızlık, (1) adet bıçakla tehdit suçlarından hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 2) 29 Mart günü ilimiz Yenigün Mahallesi Köroğlu Caddesi üzerinde elinde poşetle yürüyen bir şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce durumundan şüphe edilerek durdurulmuş, şüpheli şahsın yapılan kimlik kontrolünde V.Ö. (22) isimli şahıs olduğu, ilimizde sabit ikamet edresinin bulunmadığı ve (7) adet hırsızlık suçundan kaydının bulunduğu anlaşılmıştır.

Şüpheli şahsa, görevlilerimizce elinde poşet içerisinde bulunan laptop bilgisayarın kime ait olduğu ve faturasının bulunup bulunmadığı sorulduğunda, ilk etapta bilgisayarın eniştesine ait olduğunu, faturasının bulunmadığını beyan etmiş, daha sonra bilgisayarı Üçgen Mahallesinde bulunan bir işyerinden sabaha karşı saat 06.30 sıralarında, işyeri kapısını zorlayarak açmak suretiyle çaldığını beyan etmiştir.

Şüphelinin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapılan araştırmada, laptop bilgisayarın E.T. isimli şahsa ait olduğu, bahse konu hırsızlık ile ilgili henüz müracaatının bulunmadığı tespit edilmiş olup, müşteki şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü’ne davet edilerek müracaatı alınmış ve bilgisayarı kendisine teslim edilmiştir.

Şüpheli V.Ö. hırsızlık suçundan hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İşyerinden, Hırsızlık, Suçundan, Yakalanan, 2, şüpheli, Şahıs, Tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı