Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 22:02 Bu haber 1129 kez okundu
 
Kaleiçi’nde Yön Bulmaya Çalıştılar
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan Okullar Ligi’nde oryantiring heyecanı sürüyor. Oryantiring mücadelesinin ikinci etabında 400 öğrenci tarihi Kaleiçi’nin labirenti andıran sokaklarında yön bulmak için çaba gösterdi
Spor Haberi
Kaleiçi’nde Yön Bulmaya Çalıştılar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Okullar Ligi, futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve oryantiring branşlarında gerçekleşen mücadelelerle sürüyor. Okullar Ligi’ne bu yıl dahil edilen oryantiring branşı, büyük heyecana sahne oluyor. Oryantiringte, ilk parkurda Lara Kent Ormanı’nda yönlerini bulmaya çalışan öğrencilerin, ikinci parkuru tarihi Kaleiçi oldu.

KALEİÇİ’NDE ÇIKIŞ ARADILAR

Kaleiçi etabına ortaokul ve lise düzeyinde kız ve erkek grupları olmak üzere 26 okuldan yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Okulları adına mücadele eden sporcular ellerindeki haritalarla, Kaleiçi’nin labirenti andıran dar sokaklarında yönlerini bulmaya çalıştı. Sporcular, aynı zamanda Kaleiçi'nin tarihi güzellikleri içinde bir gün geçirerek yarışma süresince keyifli anlar geçirdi.  Toplam 4 parkurdan oluşan Okullar Ligi oryantiring branşı Nisan ayında Akdeniz Kent Parkı’nda ve Mayıs ayında Akdeniz Üniversitesi'nde yapılacak olan 2 etabın ardından tamamlanacak. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kaleiçi’nde, Yön, Bulmaya, Çalıştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı