Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 21:42 Bu haber 1742 kez okundu
 
Karadeniz Coşkusu Antalya’da Yaşandı
Karadenizliler birlik ve beraberlik için buluştular
Asayiş Haberi
Karadeniz Coşkusu Antalya’da Yaşandı

Karadeniz’in hırçın dalgalarının kıyılara olanca hızıyla vurduğu Aralık ayında, Antalya’da güneşli bir havada buluşan yöre insanları, birlik ve beraberlik için Konyaaltı’nda Northman adlı restoranda bir araya geldi. Organizasyonun ev sahipliğini ise ANT-KARDER (Antalya Karadenizliler Derneği) Başkanı Halis Ekşi ve yönetim kurulu üyeleri üstlendi.

Antalya Karadenizliler Derneği ANT-KARDER üyeleri Konyaaltı Sahil projesi içinde bulunan Northman Restoran’da bir araya geldi. Yaklaşık 100 üyenin buluştuğu özel davete, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Cansel Çevikol Tuncer, DHMİ Antalya Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar, İl Gençlik ve Spor Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ile Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de eşlik etti.

Birlik Ve Beraberlik Buluşmaları

ANT-KAR DER Yönetim Kurulu Başkanı Halis Ekşi, dernek üyelerinin uzun zamandır bir araya gelme fırsatı bulamadığını, hemşerilerin yaşadıkları kentlere kattıkları değerleri paylaşmaları için buluşmaları gerektiğini ifade etti. Ekşi, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Karadenizliyiz ama Antalya’da yaşıyor ve buranın coğrafyasını paylaşıyoruz. Bizler nereli olduğumuzu unutmadan ancak nerede yaşadığımızı da unutmadan kültürümüzü yaşatmak için çabalıyoruz” dedi.

Antalya’da 185 Bin Karadenizli

Davette açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Eyüp Aktaş’da 18 ili kapsayan bir üye profiline sahip olduklarını belirterek, Antalya’da TÜİK verilerine göre yaklaşık 185 bin Karadenizli hemşerinin yaşadığını ifade etti. Aktaş, “Amacımızı kültürümüzü farklı bir kentte de yaşasak, gelecek nesillere aktarmak. Çeşitli organizasyonlar ile Karadenizliler arasında bir köprü olmak istiyoruz. Bu vesile ile bazı günler bir araya gelerek, Antalya’da yaşayan Karadenizliler ile paylaşımda bulunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Karadeniz, Coşkusu, Antalya’da, Yaşandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Karadeniz Coşkusu Antalya’da Yaşandı
Yorumlar
Haber Yazılımı