Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 00:05 Bu haber 2107 kez okundu
 
Karaloğlu ATSO’nun 50. Geleneksel Ödül Törenine Katıldı
Münir Karaloğlu Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Geleneksel Ödül Törenine katıldı. Yılın en başarılı iş insanlarına ödüllerini takdim etti.
Asayiş Haberi
Karaloğlu ATSO’nun 50. Geleneksel Ödül Törenine Katıldı

ATSO tarafından bu yıl 50’ncisi düzenlen geleneksel ödül töreninde konuşan Vali Münir Karaloğlu iş insanlarına hitaben “Kamu görevlileri olarak bizler sizin önünüzdeki engelleri kaldırmakla görevliyiz. Siz de üretmeye değer verip, alın teri akıtmaya devam edeceksiniz” dedi.

ATSO ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine ayrıca Antalya Milletvekilleri; Atay Uslu, Kemal Çelik, Aydın Özer, Hasan Subaşı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik ve oda başkanları, iş insanları ve STK temsilcileri katıldı.

136 Yıllık Ulu Çınar

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlemiş olduğu 50. Geleneksel Ödül Töreni’nde iş insanlarıyla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, ATSO’yu şehrin ekonomisine ve sosyal hayatına yön veren şehre vizyon koyan, 136 yıllık ulu bir çınara benzettiğini ifade etti.

Türkiye’yi Hedeflerine Antalya Taşıyacak

Törende Türkiye’nin hedefleri olan bir ülke olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu; “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var. Türkiye’mizi hedeflerine taşıyacak en önemli şehirlerden bir tanesi de Antalya’dır. 2016 yılında Antalya krizin en ağırını yaşadıktan sonra turizmde öyle muhteşem çıkış yaptı ki yılın bitimine 2 ay kala bütün zamanların turizm rekorunu kırdı” dedi.

İstihdamda Türkiye Birincisi

Vali Karaloğlu, geçen yıl en çok istihdam sağlayan ikinci şehrin Antalya olduğunu ifade ederek bu yıl ise en çok istihdam sağlayan birinci şehir olduklarını duyurdu. İstihdam rakamlarının yeniden iş verme konusunda iyi gittiğine vurgu yapan Karaloğlu, Türkiye’nin bir taraftan ekonomik saldırıları konuşurken, bir taraftan da bu güzel rakamları ortaya koyabilme potansiyeli olduğunu Antalya üzerinde dünyaya gösterdiğini sözlerine ekledi.

Engel Kaldırmak Bizim İşimiz, Üretmek Sizin İşiniz

İş insanlarına çok değer verdiklerini de ifade eden Vali Münir Karaloğlu, “Türkiye'de kamu olarak bizler reel sektörünün içinde yokuz. Bizler sizin önünüzdeki engelleri kaldırmakla görevliyiz. İhtiyacınız olan yolları, yeni havaalanlarını, işinizi kolaylaştıracak işleri yapmak bizim görevimiz. Siz de üretmeye değer verip, alın teri akıtmaya devam edeceksiniz" ifadelerini kullandı.

Törende, turizm ve genel ihracatta döviz kazandırıcı hizmetlerde bulunan, inovasyon yapan, Türkiye'nin en büyük ilk 500 ve ikinci 500 firmaları arasına giren firma temsilcileri ile başarılı iş insanlarına plaket takdim edildi.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Karaloğlu, ATSO’nun, 50., Geleneksel, Ödül, Törenine, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı