Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 20:18 Bu haber 298 kez okundu
 
Karaloğlu Genç Gönül Elçilerini Kabul Etti
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Gönül Elçileri Projesi” İl Koordinatörü olan, Eşi Sevim Karaloğlu Hanımefendi ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Gündem Haberi
Karaloğlu Genç Gönül Elçilerini Kabul Etti

Heyet üyeleriyle tek tek tanışan Vali Karaoğlu, “Her şeyden önce böyle bir işin içinde yer almak çok güzel, önemli bir iş yapıyorsunuz. Bunu sadece çocukların eğitimi olarak değil kendi eğitiminiz olarak da görün, siz bu genç yaşınızda diğer arkadaşlarınız gibi hafta sonunda başka bir işle ilgilenebilirdiniz, sinemaya tiyatroya gidip eğlenebilirdiniz, ama siz başka insanların problemlerini çözmek için gönüllü olarak bu işin içindesiniz. Tabiî ki öğrencilere dersleri öğretin, ders eksiklerini tamamlayın ama esas tamamlayacağınız şey, onlara rehberlik yapmanız, rol model olabilmenizdir.” diyerek Genç Gönül Elçilerini tebrik edip emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gönül Elçileri Projesi kapsamında faaliyetlerini yürüten Genç Gönül elçileri, ilköğretim okullarında dersleri konusunda destek almaya ihtiyaç duyan öğrencilerin yardımına koşuyor. Hafta sonları, belirledikleri herhangi bir ilköğretim okulunda 5 – 6 – 7 ve 8. sınıf öğrencilerine ücretsiz Matematik, Fen, Türkçe, İngilizce ve Sosyal dersleri veren Genç Gönül elçileri, öğrencilerin derslerine yardım etmekle kalmıyor, onları sosyal faaliyetlerle de buluşturuyor. Ders dışında bazı sosyal faaliyetler ve gezilere katılacak öğrencileri servisle evlerinden alıp tekrar servislerle evlerine bırakıyorlar.

Söz konusu hizmetleri büyük bir keyifle yaptıklarını ve daha çok öğrenciye destek vermeyi arzuladıklarını belirten Genç Gönül Elçileri, ikisi mezun, yirmi ikisi halen öğrenimine devam 24 üyeden oluşuyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaloğlu, Genç, Gönül, Elçilerini, Kabul, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı