Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 21:07 Bu haber 1996 kez okundu
 
Kartal Telekom
Demokrat Parti Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, Türk Telekom hakkında sunulan araştırma önergesinin reddedilmesi ile ilgili “Parayı kazanan OTAŞ, borcundan harcından kurtulan OTAŞ, hakkı yenilen maalesef ki vatandaş olmuştur” dedi.
Politika Haberi
Kartal Telekom

Başkan Kartal, “TBMM’nin açılışında yapılan açıklamalarda vurgu yapılan ‘adalet, hakkaniyet, millete hizmet’ ve ‘Meclis’in temsil yetkisi’, siyasi söylemlerini bu kavramlar etrafında şekillendiren kimi vekillerin ’emre riayetleri’  neticesinde yine ciddi bir yara almıştır. Geçmiş dönemlerde iktidar partisinin “çoğunlukçu” anlayışına kurban edilen araştırma teklifleri, şimdi MHP’nin de desteği ile biçilmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Hasan Ali Kartal, “İktidar milletvekilleri ve MHP Grubu; iktidarı vicdanlarda zor durumda bırakan konularda, bir de hukuken zor durumda bırakmamak adına, her araştırma teklifinde “kabul etmeyenler” sorusuna otomatikman el kaldırmaktadır. Milleti temsil ettiklerini unutup iktidarı korumayı görev edinen sayın vekiller de kamu vicdanında, Türk Telekom başta olmak üzere garibin hakkını iç eden, iç edilmesine rıza gösteren, buna imkan hazırlayan, bundan nemalanan her kim olursa olsun, elbet adalet huzurunda yargılanacaktır” şeklinde konuştu.

 

Kartal, “TBMM’nin 27 Dönem 2. Yasama Yılı açılış konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı, tüm milletvekillerinin “kanun teklifleri” ile ülkemize önemli hizmetlerde bulunacağını bir kez daha hatırlatmıştı. Ancak ülkemize hizmet etmenin yolu; yalnızca kanun yapmak değildir, kanunsuzluk ve usulsüzlükleri araştırmak, sorunları ve sebeplerini ortaya çıkarmaktır. Bu bakımdan milletin hakkına halel getiren Türk Telekom yolsuzluğu ve usulsüzlüğü ile ilgili araştırma önergesinin reddedilmesi, ülkemize hizmet etmenin önünü tıkamaktan öteye gitmemiştir” açıklamasında bulundu.

DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, TBMM’nin açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birlik vurgusu yaptığına işaret ederken şunları söyledi: ”Meclisimizin gücü; üyelerinin, milletvekillerinin gücü ile doğru orantılıdır. Milletvekilleri güçlerini makamlardan değil, vicdanlarından alabilirler. Yine Sayın Cumhurbaşkanı’nın hatırlattığı üzere bizler “milletimizin itimadına, teveccühü ve desteğine layık olabilmek” adına çalışmaktayız. Bu bakımdan milletimizin vicdanını yaralayan, hakkını gasp eden ne kadar mesele varsa hesap sormak, araştırmak, araştırılmasını istemek boynumuzun borcudur. İktidar partisi milletvekillerinin de bu bilinçle ve vicdanla görevlerini ifa etmeleri, birincil temennimizdir.”

“Türk Telekom konusunda yapılan açıklamalarda, kurumun özelleştirilmesine konu ihalenin başarısı ve Türk Özelleştirme tarihinin en kârlı satışı olduğu iktidar tarafından vurgulanmıştır” diyen Başkan Kartal, “Bugün olduğu gibi geçmişte de araştırma yapılmasından imtina eden iktidar ve yetkililerin vurdumduymazlığı ile kurum, bedavadan biraz pahalıya ihale edilmiştir. Bunun en somut göstergesi, yarım asırlık şirketin, 10 yılda satış bedelinin iki katı kâr etmesidir. İktidar sözcülerine göre var olan başarı kime ve neye göredir? Başarının ölçütü nedir? Parayı kazanan OTAŞ, borcundan harcından kurtulan OTAŞ olmasına karşın, hakkı yenilen maalesef ki vatandaş olmuştur” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kartal, Telekom, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı