Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:16 Bu haber 1767 kez okundu
 
Keloğlan İle Uzaylılar
Antalya Devlet Opera ve Balesi “Keloğlan ile Uzaylılar” çocuk oyununun prömiyerini gerçekleştirdi.
Kültür-Sanat Haberi
Keloğlan İle Uzaylılar

Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni bir çocuk oyunu ile minik sanatseverleri buluşturdu. Prömiyeri gerçekleştirilen eserin metin yazarı ve sahne yönetmeni Fatih Şanal. Müzikal sorumlusu Ahmet Sait Karabulut olan Keloğlan ile Uzaylılar çocuk oyununda dekor Ömer T. Gündüz, kostüm Zekiye Şimşek, koreografi Melda Özkan ve ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkaran eserde “Keloğlan” rolünü Engin Yaman, “Anne” rolünü Arzu Aydoğdumu, “Cafer” rolünü M. Burak Pektaş, “Neptünüs” rolünü Alaaddin Ataseven, “Neptünya” rolünü I. Meriç Karataş, “Tiko” rolünü Şevket Baha İşler, “Fiko” rolünü Sinem Seçil Baddal, “Seyirci Kız” rolünü Işıl Ayaz, “Kıvırcık” rolünü Cüneyt İrfan Erdoğan, “Melisa” rolünü Gizem Şener”, “Can ve 1. Satıcı” rolünü Selahattin Denizsümüren ve “2. Satıcı” rolünü Vural Vursavaş canlandırdı.

Eserin Hikayesi

Keloğlan kermeste annesinin yaptığı leziz pastaları satarken Cafer ve adamları tarafından dolandırılır. Cesur Keloğlan, parlak zekasıyla tam kaybettiği hakkını geri almışken, uzaylılar ile karşılaşıp tanışır. Uzaylılar, evrenin daha yaşanılır bir yer olması için köprüler kurmaktadır. Keloğlan, bilmece çözmedeki hünerini de kullanarak uzaylılardan hediye kazanır. Bu hediye sayesinde Cafer ve adamlarını yola getirir. Kötülük yapanlar pişman olmuş; evrenin, dostlarının güçleri buluşmuştur.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Keloğlan, İle, Uzaylılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı