Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 21:20 Bu haber 1809 kez okundu
 
Kemer Devlet Hastanesi Yenilendi
Sağlık Haberi
Kemer Devlet Hastanesi Yenilendi

Ocak ayında batı ilçelerini etkisi altına alan yağmur, fırtına ve hortum sonrası büyük hasar gören Kemer Devlet Hastanesi’nin tadilat yapım işi tamamlandı. Hastaneyi ziyaret eden ve yerinde incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal HÜLÜR hastanenin son durumu ile ilgili açıklama yaptı.

İlimiz batı ilçelerini etkisi altına alan yağmur, fırtına ve hortum sonrası Kemer Devlet Hastanesi büyük zarar görmüş, ısıtmayı sağlayan gazın kapatılması ve camların kırılması nedeniyle hastaların tahliyesine karar verilmişti. Olayın gerçekleştiği 24 Ocak günü Müdürlüğümüz teknik ekipleri hastaneye ulaşarak yerinde değerlendirme yapmıştı. Hastanenin sadece acil servis hizmeti devam etmekte iken yoğun çalışmalarımız sonrasında 28 Ocak’ta poliklinik ve yataklı servis hizmetleri bir süre sonra da ameliyathane ve yoğun bakım hizmetleri başlamıştı.

Müdürlüğümüz teknik ekipleri ve hastane yönetiminin işbirliği sonucu iki blokta hasar gören kırma çatı sökülerek yerine poliürea su yalıtımlı ve xps ısı yalıtımlı şap korunumlu yeni teras çatı yapıldı. Klima santrallerinin ve hava kanallarının hasarlı kısımları, güneş enerjisi sitemindeki cam paneller, soğutma grubu cihazının hasarlı kısımları, jeneratör radyatörü, hastane bahçesinde hasar gören ışıklı ve yönlendirme tabelaları ile bahçe çitleri, bina giydirme cephesinde kırılan temperli camlar, bina içerisinde hasar gören alüminyum asma tavanlar,  ameliyathane ve yoğun bakım koridorlarının pvc zemin kaplamaları ile hepa filtreleri, kırılan mermer denizlikler ve hasar gören demir korkuluklar, bina otomasyon sistemindeki panolar ve sensörler yenilendi ve bina iç cephe boyası yapıldı.

Yaşanan afet sonrası hızla yaralarını sarmaya başlayan Kemer halkına bu süre içinde gösterdikleri anlayış ve destekleri için bir kez daha ekibim adına teşekkür ederim. Destek ve katkılarından dolayı Sayın Sağlık Bakanıma, Sağlık Bakanlığına ve tüm bu süreci yakından takip eden Sayın Antalya Valimize şükranlarımı sunarım.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kemer, Devlet, Hastanesi, Yenilendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı