Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 00:19 Bu haber 1363 kez okundu
 
Kendi Günlerinde Kök Hücre ve Kan Bağışı Yaptılar
Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından "Tıbbi Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü" etkinliği düzenlendi.
Sağlık Haberi
Kendi Günlerinde Kök Hücre ve Kan Bağışı Yaptılar

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevim Ercan Kelek, bu yıl ki Tıbbi Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlamalarının temasını kök hücre ve kan bağışı olarak belirlediklerini ifade ederek ‘Etkinliğimiz Türk Kızılay’ı Batı Akdeniz Kan Merkezi, Yüksekokulumuz ve Genç Kızılay Topluluğu’nun katkılarıyla hazırlandı. Türk Kızılay’ından gelen temsilcilerimiz bugün bizlere kan bağışı ve kök hücre bağışı hakkında sunumlar yapacaklar. Ayrıca bahçemize kurulan Kızılay çadırında tüm gün kan ve kök hücre bağışı kampanyası devam edecektir. Tüm öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz.’ diye konuştu.

Doç. Dr. Sevim Ercan Kelek, "Tıbbi Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü" ile ilgili olarak da ‘Böyle mesleki günlerin kutlamaları mesleklerle ilgili farkındalıkların oluşması, meslek ve meslektaşlık bilincinin yerleşmesi, mesleki bilgi ve deneyimlerin paylaşılması adına çok önemlidir. Bu vesileyle Tıbbi Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Günümüzü kutluyor etkinliğimizin başarılı geçmesini diliyorum.’ ifadelerini kullandı.

Gün boyu devam eden etkinlikte öğretim elemanları ve öğrenciler Tıbbi Laboratuvar Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü’nü daha anlamlı kılabilmek ve bu konuda farkındalık oluşturabilmek adına kök hücre ve kan bağışı yaptılar.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kendi, Günlerinde, Kök, Hücre, ve, Kan, Bağışı, Yaptılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı