Haber Detayı
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 18:56 Bu haber 1995 kez okundu
 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den Anneler Günü Mesajı
Emsalsiz ve sınırsız bir sevginin, fedakârlığın, hoşgörünün, sabrın, şefkat ve merhametin; en masum ve temiz duyguların timsali sevgili annelerimizin, Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.
Gündem Haberi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den Anneler Günü Mesajı

Başkan Tütüncü Mesajında, “Saygıdeğer Annelerimiz;

Emsalsiz ve sınırsız bir sevginin, fedakârlığın, hoşgörünün, sabrın, şefkat ve merhametin; en masum ve temiz duyguların timsali sevgili annelerimizin, Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bütün yüce duyguların en güzel temsilcisi olan Annelerimiz, her yıl sadece bir gün değil, bir ömür boyu sevgileri ile kalplerimizde yaşayan, sonsuz fedakârlıklarını esirgemeyen, yaşamlarını bizler için karşılık beklemeden harcayan koruyucu meleklerimizdir.

Kepez'de12 yıldır sürdürdüğümüz hizmet yolculuğumuzda annelerimize yönelik birçok eser, hizmet ve belediyecilik uygulaması hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Göreve gelir gelmez hayata geçirdiğimiz "Antalya Kepez Belediyesi Meslek Eğitim Kursları" ile sadece kurs vermenin yanında,  aile ekonomisine katkı sağlayan kadınlarımız kültür, sanat etkinlikleri, geziler ve çeşitli faaliyetlerle sosyal hayatın bir parçası haline gelerek güçlendiler.

Kadınlarımızın şehrimize daha çok katkı sağlamasını ve yönetime daha çok katılmasını sağlamak için Antalya'da bir ilk olan "Kadın Koordinasyon Merkezimizi" oluşturarak, Kepez Belediyesinin her alanda hizmet üreten güçlü vizyonunu, anne sevgisi ve kadın gücü ile birleştirerek insana dokunan, aileye dokunan sosyal projeler ile güzel bir şehir idealini hep beraber hayata geçirmenin yolunu açtık.

Türkiye'de ikinci bir örneği olmayan "Gezici Kadın Sağlığı Merkezimiz" yoluyla gerçekleştirdiğimiz sağlık taramalarımız kapsamında annelerimizin sağlığına verdiğimiz önemi bir kez daha gösterdik.

Kadın emeğini ekonomik bir değere dönüştürme çalışmalarımız çerçevesinde kadınlara yönelik olarak hayata geçirdiğimiz ‘Kadın Kooperatifleri Destek Paketi’ ile her alanda destek verdiğimiz girişimci kadınlarımızın yolunu açtık.

Çalışan annelerimizin gözleri arkada kalmadan çocuklarını bırakabilecekleri ve aile ekonomilerine de destek sağlayacak "Kepez Belediyesi Gündüz Bakımevi ve Kreşlerinin" sayısını 5'e çıkardık.

Annelerimize sağlıklı bir yaşam sağlamak amacıyla sadece kadınlarımız için step, aerobik ve pilates kurslarını hayata geçirdik.  

Annelerimizin bizler için göstermiş oldukları büyük fedakârlıklar için ne yapsak azdır.  Yerleri asla doldurulamayacak annelerimiz, sevgi dolu yürekleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman yol gösterecektir.

Bu duygularla başta şehit anneleri olmak üzere, baş tacımız olan tüm annelerimizin  ellerinden bir evlatları olarak saygıyla öpüyor, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kepez, Belediye, Başkanı, Hakan, Tütüncü’den, Anneler, Günü, Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı