Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:20 Bu haber 566 kez okundu
 
Kepez’de Destan Yazdık
Görev sürelerinin her bir dakikasını milletine hizmet aşkıyla geçiren bir kadronun görev başında olduğunu söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Görev yıllarımız içerisinde destanlar yazan meclis ve belediye olduk.” dedi.
Gündem Haberi
Kepez’de Destan Yazdık

Kepez Belediye Meclisi’nin, Nisan ayı olağan toplantısında kabul edilen 1 önerge ile birlikte 37 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında, görev süreleri dolan encümen üyeliklerinin ve ihtisas komisyon üyeliklerinin seçimi yapıldı. Nisan meclisinde Denetim Komisyonu’nun raporu ve 2016 yılı faaliyet raporu da görüşüldü.

Komisyon seçimleri yapıldı

Gizli oy usulü yapılan seçim sonucunda 1 yıl görev yapacak olan encümen üyeliklerine Serhat Demir, Rüştü Peker ve İsa Sarpdağ getirildi.
Ak Parti Grubu, ihtisas komisyonlarının 5 kişiden oluşsun, önerisinin kabulü yönünde oylanmasından sonra, 1 yıl görev yapacak olan plan ve bütçe, imar, mülkiyet değerlendirme, isim tespit ve kentsel gereksinimler komisyonları üyelikleri için açık işaret yöntemiyle seçim yapıldı.
Ak Parti’den 4, MHP’den 1 üye ile oluşan komisyonlara partilerin kaç üye vereceği, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 33 (a) ve 24. Maddesi 2. fıkrasına göre nisbi çoğunluk esasına uygun oranlama suretiyle tespit edildi.

596 sayfalık faaliyet raporu  

Komisyon üye seçimlerinden sonra Denetim Komisyonu’nun, olumlu görüşlerin yer aldığı 2016 yılı gelir ve giderler ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerinin denetimi için hazırlanan ve tavsiye niteliğinde olan raporu meclise okundu.
Daha sonra kitapçığı 596 sayfadan oluşan 2016 yılı faaliyet raporunun görüşülmesine geçildi. Bu süreçte Başkan Hakan Tütüncü, yasa gereği meclis başkanlığı görevini Meclis Başkan Vekili Ali Fidan’a bırakarak, AK Parti grubu sıralarına oturdu.

“Meclis üyelerimizle gurur duyuyorum”

Başkan Tütüncü, 2016 yılı faaliyet raporuyla ilgili yaptığı konuşmada, “Yaptığımız başarılı işleri meclis olarak hep birlikte gerçekleştirdik. Demokratik yollarla seçim yapılıyor, kardeşiniz olarak ben görevdeyim. Ben giderim başkası gelir. Bunlar önemli şeyler değil. Önemli olan bizim elimizdeki imkânlarla yapabildiğimiz işlerin en iyisini, en güzelini ve en fazlasını halkımıza armağan etmektir. Önemli olan beraber sorunları çözebilmektir. Tüm meclis üyelerimizle gurur duyuyorum. Birlikte, beraber olmak, beraber yol yürümek, yol arkadaşlığı yapmak, Kepez şehrinin kimliğine katkıda bulunmak, Kepez’i ileriye götürmek, yeni eserler inşa etmek, hep birlikte bir zamana, bir döneme imza atabilmek, tarihin oluşumuna katkı verebilmek önemli bir iş.” ifadesini kullandı. 

2016’da yapılan hizmetler

Tütüncü, Kepez için bereketli bir yıl olarak nitelendirdiği 2016’da yaptıkları çalışmalarla ilgili şu bilgileri paylaştı: “2016’da 2 bin 450 adet yeni tapulama işlemi gerçekleştirdik. DSİ su kanalının üzerine yaptığımız 11 tane köprüye 3 tane daha ilave ettik. 52 km yeni yol açtık. 190 km asfalt çalışması yaptık. 140 bin m2 parke kaldırım inşa ettik. 36 mahallede imar planı revizyonu yaptık.
428 öğrencimize ücretsiz KPSS kursu, 232 öğrencimize anaokulu eğitimi, 5 bin 217 öğrencimize etüt hizmeti, 3 bin 445 kursiyerimize AKMEK’te ücretsiz meslek ve sanat eğitimi verdik. 143 tiyatro gösterisi yaptık. 364 kültür ve sanat etkinliği gerçekleştirdik.

Yeşil alanda rekor

1360 öğrencimiz 7 ayrı noktadaki bilgi evlerimizden faydalandı. 13 yeni bilişim sınıfı açtık. 10 tane daha bilişim sınıfı açacağız. 1 tane de satranç sınıfı yapacağız. 4 salonlu Varsak Sinema Salonu’nu hizmete açtık. 5 adet semt spor sahası yapıp, çocuklarımızın hizmetine sunduk. 2017’de 10 tane daha semt spor sahası inşa edeceğiz.
Yeşil alan çalışmalarında 2016’da tüm yılların rekorunu kırdık. 1 yılda 630 bin m2 yeşil alanda 27 yeni park yaptık. Macera Ormanı ve Park Orman hizmete girdi. Tek Sarnıç Kent Parkı’nın yapımını başlattık.  2 bin 200 yıllık antik kent Lyrboton Kome  ayağa kaldırılacak demiştik, 2016 yılında bu konuyla alakalı bitki temizliğini tamamladık ve kazı çalışmasını başlattık. Tarihi kenti, güzel bir arkeopark yapacağız. EXPO bahçesi kadar güzel park olacak.

Belediye ağız ve diş sağlığı hizmeti verecek

Açık yüzme havuzumuzun yapımını tamamladık. Mimar Sinan Kongre Merkezi uzun çalışmaların neticesinde tamamlandı ve hizmete girdi. Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde taziye evi açtık. Esentepe Mahallesi’nde bir semt konağının, Düdenbaşı Mahallesi’nde sosyal yardım merkezimizin temelini attık. Belediye sağlık merkezimizin inşasını 2016’da tamamladık. 4 adet aile sağlığı merkezi yaptık ve açtık. Kültür Mahallesi’ne Doğal Yaşam Müzesi kazanırdık. 5 yıldızlı otel konforundaki huzurevimizi tamamladık. Muhtarlar hizmet birimini açtık. 8 bin 500 kişiye ücretsiz diyetisyenlik hizmeti verdik. 4 bin 900 kişiye sağlık taraması yaptık. 18 bin kez evde sağlık hizmeti verdik.
9 ünitelik ağız ve diş sağlığı polikliniğimiz hazırlandı. Sembolik ücretlerde ağız ve diş tedavisi yapacağız. 400 kişiye hizmet verecek. 49 bin kişiye sosyal yardım sağladık. 17 bin öğrenciye sosyal etkinlik yaptık. Hasta konuk evimizde 620 hasta ve yakınını misafir ettik. 2075 kez okul ve cami temizliği yaptık. 7 bin öğrencimize spor hizmeti veriyoruz.”

Meclis üyelerine hizmet teşekkürü

Belediye başkanı olarak güzel çalışan bir ekibin önünden yürümekten büyük bir mutluluk duyduğu belirten Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başarının hepsi tüm meclis üyelerimize, bürokratlarıma ve çalışanlarımıza aittir. Önemli olan baki kalan kubbede hoş bir seda olabilmektir. Önemli olan zamana, döneme, devre imza atabilmektir. Herkese AK Parti, MHP ve CHP’li ve bağımsız tüm meclis üyelerimiz müsterih olsunlar. Görev süremizin her bir dakikasını, saniyesini milletine hizmet aşkıyla geçiren bir kadro görevinin başındadır. Bugün fark edemesek de geriye dönüp baktığımızda görev yıllarımız içerisinde gerçekten destanlar yazan bir meclis, belediye ve idare olduğumuzu göreceğiz. Tüm meclis üyelerime teşekkür ederim.”

“Birbirimize düşersek yok oluruz”

Yunus Emre’nin, ‘Sevelim sevilelim, Dünya kimseye kalmaz’ dizelerini anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, “Kavga etmekten kimseye fayda gelmez. Önemli olan el ele verip gönül gönüle olabilmektir. Hep beraber kazanan olmayı ümit ediyorum aksi takdirde hep beraber yok olup gideceğiz. Diriliş Ertuğrul dizisinde denildiği gibi paylaşmasını bilirsek çoğalırız, hep beraber tok oluruz. Paylaşmayı bilmezsek, birbirimize düşersek hep birlikte yok oluruz.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

AK Parti, MHP ve bağımsız meclis üyeleri de başarılı hizmetlerinden dolayı Başkan Tütüncü’ye, bürokratlarına ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.
Konuşmaların ardından yapılan oylamada 2016 yılı faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi. 
Kepez Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısının devamı, Gülveren Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesini görüşmek için 7 Nisan Cuma günü saat 14.00 yapılacak. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kepez’de, Destan, Yazdık,
Yorumlar
Haber Yazılımı