Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 21:57 Bu haber 2173 kez okundu
 
Kepez’e Hizmet İçin Ek Bütçe
Hizmet üstüne hizmet üreten Kepez Belediyesi, Aralık ayı meclis toplantısında, hizmet ve yatırım hedeflerinin aşılmasından dolayı, 12,5 milyon TL’lik ek bütçe tahsis edilmesi kararı alındı.
Gündem Haberi
 Kepez’e Hizmet İçin Ek Bütçe

Kepez Belediyesi’nin Aralık ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye hizmet binası meclis salonunda gerçekleştirilen Aralık ayı meclisinde 35 gündem maddesi görüşüldü. Hizmet ve yatırım hedeflerinin aşılmasından dolayı, 12,5 milyon TL’lik ek bütçe talebi gündemin en önemli maddeleri arasında yer aldı.

Gelişim ve kalkınma grafiği sürekli yükselen Kepez’de yapılan ve yapılmakta olan ekstra hizmetler nedeniyle, ek bütçe talebinde bulunuldu. Ek 3 önerge ile birlikte 35 maddenin müzakere edildiği Aralık ayı meclis toplantısında, Kepez Belediyesi’nin borçlanma yapmadan kendi kaynaklarıyla 12,5 milyon TL’lik ek bütçe tahsisine karar verildi.

 

Ek performans giderleri

 

Ek bütçenin oylamaya sunulmasından önce açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet ve yatırım hedeflerinin aşılması nedeniyle bu ihtiyacın doğduğunu söyledi. Masa Dağı’nı Varsak bölgesine bağlayan yol açılma çalışmasına benzer yeni yol açma, kaldırım ve asfalt giderlerinde de artışa gidildiğini belirten Tütüncü, buna paralel olarak iş makinelerinin bakım ve akaryakıt giderlerinin de arttığını söyledi.

 

Kendi kaynaklarını kullanacak

 

Temizlik hizmetlerinde yeni ihale dönemine gelindiğini ve temizlik hizmetlerinin genişletilmesi söz konusu olduğunu da belirten Başkan Tütüncü, “İnsan odaklı sosyal, kültürel etkinlilerde de yeni adımlar atılmıştır. Bunun için 12,5 milyon lira ek bütçeye gerek oldu. Bunu kendi kaynaklarımızdan karşılama yöntemine gidiyoruz. Güzel bir mali yılı tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.

 

Kepez yönetimine maşallah

 

Bu maddenin oylanması öncesindeki söz hakkını kullanan AK Parti Grubu Sözcüsü Serhat Demir, belediye yönetimine ‘Kocaman bir maşallah diyoruz’ diyerek sözlerine başladı. Birçok kurumun yılsonuna geldiğinde bütçe kapatırken, Kepez Belediyesi yönetiminin ek hizmetler için kaynak talep etmesinin memnuniyet verici olduğunu belirten Demir, “Bu hizmetlerin üretiminde katkısı olan tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte kesin hesabı yaptığımızda, belediyemizin bütçe isabetinde yüzde 3 ile yüzde 5 gibi gerçekleşme oranı ortaya çıkacak. Meclisimiz bu konudaki uzmanlığını gösterecek. Siz yeter ki hizmet üretin, biz bütçe artırımında gerekli kolaylığı sağlarız” diye konuştu.

 

Cemevi adı Pir Sultan Abdal oldu

 

Kepez Belediyesi meclisi Aralık ayı meclis toplantısında önemli kararlar da aldı. Belediyenin Altınova Orta Mahalle’de yaptırdığı cemevi ile etrafını çeviren parka Pir Sultan Abdal isminin verilmesi, Düdenbaşı Mahallesi’nde yapılan Konyalılar Cami’nin inşaat ve dekorasyon işlerinin yapımı için Kepez İlçe Müftülüğü ile protokol yapımı amacıyla belediye yönetimine yetki verilmesi ve Yeşilyurt Mahallesinde eğitim parkı alanının değerlendirilmesi kararları da oy birliğiyle kabul edildi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Kepez’e, Hizmet, İçin, Ek, Bütçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı