Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 22:08 Bu haber 487 kez okundu
 
Kepez İlçesinde Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Denetim Uygulaması Yapıldı
Asayiş Haberi
Kepez İlçesinde Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Denetim Uygulaması Yapıldı

Geleceğimizin teminatı olan çocukların daha güvenli bir ortamda eğitim ve öğretim görmelerini, güvenli bir ortamda gelişim sağlamaları, her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve tehlikeli maddelerden korumak, okulların çevresinde bulunan yerlerin daha huzurlu ve güvenli hale getirilmesi amacıyla;

Çocuk Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ile Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerinden müşterek ekipler oluşturularak, Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde bulunan okul ve çevreleri ile yakınlarındaki park, bahçe vb. yerlerde başta narkotik suçlar olmak üzere, umuma açık yerler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları vb. yerlerde,  08 Mart günü 15.00-18.00 saatleri arasında denetim uygulaması gerçekleştirilmiştir.

Çocukların Korunmasına Yönelik Okullar Çevresinde Yapılan Denetim Uygulamasında; (7) Okul çevresinde faaliyet gösteren (1) İnternet Salonu, (2) Kafe/Kahvehane, (8) Park/Bahçe denetlenmiştir. Okul çevresinde park, bahçe vb. yerlerde (73) şahıs incelenmiş, herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.

Ayrıca trafik yönünden (9) adet araç incelenmiş eksik ve kusuru bulunan (2) araç sürücüsüne "Trafik Kurallarına Uymamak" konusunda toplam (451.00) TL idari para cezası işlemi yapılmış, (1) şahsın sürücü belgesi daimi olarak iptal edilmiştir.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak tüm okullarımız çevresinde uygulamalarımız periyodik aralıklarla devam edecektir.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kepez, İlçesinde, Çocukların, Korunmasına, Yönelik, Okullar, Çevresinde, Denetim, Uygulaması, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı