Haber Detayı
02 Nisan 2017 - Pazar 21:50 Bu haber 410 kez okundu
 
Kirişçiler’e Kum Futbol Sahası
Kepez Belediyesi’nin Antalyalılara kazandırdığı Kirişçiler Mesire Alanı’na, kum futbol sahası yapılarak cazibesi arttırıldı.
Gündem Haberi
Kirişçiler’e Kum Futbol Sahası

Antalyalıların istifade edebileceği dev parklar yapımına önem veren Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bu kapsamda yaptırdığı 6. kent parkı olan Kirişçiler Mesire Alanı’nın yapımını bizzat denetliyor.

Varsak bölgesinin üzerindeki çam ormanı bünyesine kurulan alanın cazibe merkezi olması için, kum futbol sahası, çocuk oyun alanları ve banklar koyuldu.

Piknik alanı olacak

Şehirden uzak doğayla buluşabilecek eğlenceli bir mesire alanı olarak tasarlanan bölgenin yaklaşık 60 bin metrekare olduğunu açıklayan Başkan Tütüncü, yakında peyzaj çalışmalarının da tamamlanacağını söyledi. Güzel bir piknik yapılabilecek park meydana getireceklerini belirten Tütüncü, bu kapsamda yatırımcı birimleri olan Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerinin gerekli tüm titizliği gösterdiğini söyledi.

Yol yatırımı da tamamlanıyor

Antalya’nın ilk kum futbol sahasının başta baldırları güçlendirmesi olmak üzere sağlık açısından faydalar sağladığını anlatan Tütüncü, her yaştan vatandaşın bu sahadan yararlanabileceğini söyledi. Bir yandan da bu park alanı önündeki Kirişçiler Yolu’nun tamamlanma aşamasına geldiğini duyuran Tütüncü, “Kirişçiler Yolu belediyemizin yapımını üstlendiği önemli bir hizmet yatırımı. Şehrin dördüncü giriş yolu olacak bu çalışmada, Nisan ayı sonunda asfaltlama aşamasını tamamlayacağız.” diye konuştu. 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kirişçiler’e, Kum, Futbol, Sahası,
Yorumlar
Haber Yazılımı