Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:25 Bu haber 510 kez okundu
 
KONSEM’de Akıllı İlaç Kullanımı Anlatıldı
“Bilgi paylaşılarak artar” sözünden yola çıkan Konyaaltı Belediyesi, Konyaaltı Kent Gönüllüleri Projesi’yle alanında uzman kimseleri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.
Belediyeler Haberi
KONSEM’de Akıllı İlaç Kullanımı Anlatıldı

Konyaaltı Belediyesi, Konyaaltı Kent Gönüllüleri Projesi’yle yanlış bilinen doğruları anlatmaya devam ediyor. Gönüllülük esasıyla projeye dahil olan alanında uzman kimseler, vatandaşı bilgilendiriyor. Son olarak Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM)’nde düzenlenen “Akıllı İlaç Kullanımı” konulu seminer ile kursiyerlere tıbbi ilaç kullanımında yanlış bilinen doğrular anlatıldı.

Seminere konuşmacı olarak katılan Farmakoloji uzmanı Dr. Hülya Gültekin, Dünya Sağlık Örgütü’nün tahminlerine göre, hastaların yarısının ilaçlarını doğru şekilde kullanmadığını söyledi.

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur.” Diyen Hülya Gültekin şöyle konuştu;

“Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyumunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına ya da uzamasına ve tedavi maliyetlerinin artmasına neden oluyor. Bunların önüne geçebilmek içinde Konyaaltı Kent Gönüllüleri Projesi’yle akılcı ilaç kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak istedik.” 

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: KONSEM’de, Akıllı, İlaç, Kullanımı, Anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı