Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 21:00 Bu haber 1663 kez okundu
 
Kuğu Gölü Balesi Kaçıranlar ve Yeniden İzlemek İsteyenler İçin Tekrar Sahnede
Kültür-Sanat Haberi
Kuğu Gölü Balesi Kaçıranlar ve Yeniden İzlemek İsteyenler İçin Tekrar Sahnede

P.İ. Çaykovski’nin 1875 yılında Bolşoy Balesi için bestelediği ve Marius Petipa ve Lev İvanov’un klasik koreografileri üzerine Armağan DAVRAN ve Volkan ERSOY’un güncel koreografisi ile Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak olan Kuğu Gölü balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından tekrar sahnelenecek. 6 Nisan Perşembe akşamı saat: 20.00’de ve 8 Nisan Cumartesi günü saat: 15.00’te gerçekleştirilecek eserde orkestrayı Alexandru SAMOILA yönetecek.

Kostüm tasarımı Savaş CAMGÖZ, dekor tasarımı Gürcan KUBİLAY ve ışık tasarımı Fuat GÖK tarafından hazırlanan Kuğu Gölü’nde “temiz bir aşkın büyü ve kötülüğe nasıl galip geldiği” anlatılıyor.

Çaykovski’nin müziğiyle dünya bale tarihinin en sevilen yapıtı olarak bilinen ve dünyada en çok sahnelenen balelerden biri olan eserde “Odette” ve “Odile” rolünü Iaroslava VOLKOVA, “Prens Siegfried” rolünü Tolga BURÇAK, “Von Rothbart” rolünü Yağızhan DANIŞ canlandıracak.

Eserin 10, 15 ve 30 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Kuğu, Gölü, Balesi, Kaçıranlar, ve, Yeniden, İzlemek, İsteyenler, İçin, Tekrar, Sahnede,
Yorumlar
Haber Yazılımı